متن کامل خبر


 
درگذشت عضو هيات علمي دانشكده هنر و معماری دانشگاه

خلاصه خبر: دكتر پرویز اسکندرپور عضو هيات علمي دانشكده هنر و معماری، دارفاني را وداع گفت.

پرویز اسکندرپور خرّمی متولد ۱۳۳۸ در تهران است. وی تحصیلات خود را در مقاطع لیسانس و فوق‌لیسانس نقاشی، از دانشگاه‌های تهران و تربیت مدرس، به اتمام رساند و در ادامه نیز موفق به اخذ دکترای پژوهش هنر از دانشگاه شاهد تهران گردید. تدریس در مقاطع مختلف دانشکده‌‌های هنر دانشگاه‌های تهران، الزهرا، سوره، مشهد و ...، تألیف کتاب‌‌هایی از جمله گل‌های ختائی و اسلیمی و نشان‌ها، داوری رقابت‌ها و جشنواره‌های هنري، برگزاری نمایشگاه‌های انفرادی و حضور در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی بخشی از فعالیت‌های اسکندرپور در عرصه علمی ـ هنری و فرهنگی کشور است.
وی با شرکت در رقابت‌های هنری موفق به دریافت جوایز و نشان هاي متعددی از جمله برگزیده سومین دوسالانه نگارگری شده است. طراحی و نظارت فنی و هنری ضریح و نیم‌ضریح بارگاه‌های ائمه معصومین علیهم السلام در کربلا، نجف، کاظمین و دمشق بخشی دیگر از فعالیت‌های این هنرمند برجسته و متعهد است.
دكتر احمدي رييس دانشگاه در پيامي، این مصیبت را به جامعه هنري و دانشگاهي به ويژه همکاران دانشکده هنر دانشگاه تسلیت گفت و از پیشگاه ایزد منان برای آن فقید سعید آمرزش و رحمت واسعه الهی مسئلت نمود.

به یاد استاد فرهیخته مرحوم دکتر پرویز اسکندرپور خرمی


3 آبان 1399 / تعداد نمایش : 1623