متن کامل خبر


 
برگزاري اولین مدرسه مجازی زبان شناسی شناختی در کشور با همكاري دانشگاه

خلاصه خبر: اولین مدرسه مجازی زبان شناسی شناختی در کشور با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی و همکاری دانشگاه تربیت مدرس برگزار می شود.

به منظور گسترش و ارتقاء بیشتر پژوهش ها در حوزه زبان شناسی شناختی در جامعه علمی و دانشگاهی کشور، اولین مدرسه مجازی زبان ‌شناسی شناختی با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی و با همکاری دانشگاه تربیت مدرس و موسسه آموزش عالی علوم شناختی و استادان برتر این حوزه برگزار می شود.
دکتر "مهدی پور محمد" دبیر علمی این رویداد تخصصی با بیان اینکه زبان شناسی شناختی یکی از جذاب ترین حوزه هایی است که به بررسی رابطه زبان با نظام اندیشه انسان می پردازد، گفت: هدف از برگزاری این مدرسه، آشنایی علاقمندان به حوزه های زبان شناسی با رویکردهای جدید زبانشناسی شناختی است .
وی افزود: زبان شناسی شناختی، زبان را برونداد مشخصه های کلی نظام شناختی انسان می داند.
دبیر علمی اولین مدرسه زبان شناسی شناختی خاطر نشان کرد: این مدرسه در یک دوره زمانی از مهر ماه آغاز و تا اسفند سال جاری ادامه دارد و با توجه به شرایط شیوع ویروس بیماری کرونا به صورت مجازی برگزار می شود.
به گفته وی در این مدرسه مجازی، در هر ماه یکی از اساتید این حوزه در خصوص "زبانشناسی شناختی ؛ گامی در جهت ارائه نظریه کنش" "استعاره شناختی از منظر عصب روانشناسی زبان" ، "چند معنایی در چارچوب معناشناسی شناختی" ، "طرح واره‌های تصوری"، "ماهیت ساختار در زبان ‌شناسی شناختی با نگاهی به واج‌ شناسی" و "ابهام از منظر زبان شناسی شناختی" سخنرانی می کنند.
دکتر"پور محمد" خاطرنشان کرد: تنوع بحث ها و سخنرانی هایی که در این مدرسه وجود دارد ، به مخاطبان این امکان را می دهد که با بعضی از موضوعات اساسی در زبان شناسی شناختی آشنا شوند و همچنین به دانشجویان حوزه زبان شناسی امکان ایده پردازی جهت انجام پژوهش را خواهد داد.
گفتني است دكتر ارسلان گلفام و دكتر حيات عامري اعضاي هيات علمي دانشگاه از اساتيد اين مدرسه مجازي هستند.
علاقه مندان برای كسب اطلاعات بيشتر و ثبت نام از طريق ارتباط با آيدي synapse_media@اقدام نمايند.


28 مهر 1399 / تعداد نمایش : 960