متن کامل خبر


 
معارفه مدیر دفتر آموزش های آزاد دانشگاه

خلاصه خبر: مراسم تودیع و معارفه مدیر دفتر آموزش های آزاد با حضور رییس دانشگاه در نشست شورای آموزشی ۲۲ مهرماه برگزار شد.

در این نشست رییس دانشگاه در سخنانی از زحمات و تلاش های صورت گرفته در جهت توسعه کمی و کیفی آموزش مجازی در دانشگاه تشکر و قدردانی کرد و گفت: اقدامات صورت گرفته نشان دهنده نظام مدیریتی آموزشی توانمند و موفق بوده که در دوران سخت کرونا ، امور آموزشی دانشگاه را به خوبی پشتیبانی نمودند.
وی خاطر نشان ساخت: آموزش در دانشگاه به مثابه یک اسکلت و سازه و ساختاری است که همه دانشگاه بر آن استوار است و نظم و دقت و کیفیتی که سیستم آموزشی دانشگاه ایجاد می کند برای دانشگاه به عنوان ستون اصلی تداوم و ایجاد نظام آکادمیک محسوب می شود و می تواند نظام دانشگاه را استوار نگاه دارد. این بخش به دلیل اینکه با قوانین و استانداردهای مشخص، ورود، تحصیل و فارغ التحصیلی دانشجویان را تصمیم گیری و رصد می کند بسیار حساس، پرمسئولیت و اثرگذار است و اگر آموزش مانند ساعت دقیق و منظم کار کند همه دانشگاه نظام و استحکام خود را حفظ می کند.
وی افزود: در دوران سخت کرونا افق های جدیدی برای بخش آموزش و دانشگاه ایجاد شد و بسیاری از بخش های طرح تحول از آموزش کلید خورد و آموزش الکترونیکی و ترکیبی با دانش فنی لازم آغاز شد که جای تقدیر و تشکر دارد و امیدواریم از فرصت های ایجاد شده نهایت استفاده صورت گیرد و برنامه ریزی لازم برای ترویج آموزش های مجازی و ترکیبی در آینده نیز صورت گیرد.
دکتر هاشمی ملایری مدیر پیشین دفتر آموزش های آزاد نیز در این نشست اظهار داشت: شرایط ایجاد شده ناشی از ویروس کرونا سبب شد تا از یکصد فضای درسی غیرفعال به ۴ هزار فضای درسی با زیرساخت مناسب برسیم. به همت مسئولان دانشگاه، بخش های سخت افزاری زیرساخت ها توسعه یافت و تحول اساسی در آنها رخ داد و بخش های نرم افزاری مانند Lms و adobe connect نیز ارتقا یافت.
وی تصریح کرد: در این راستا از همه مهمتر، تعمیم و گسترش فرهنگ آموزش الکترونیک و ترکیبی است و خوشحالیم که فرهنگ این آموزش در میان دانشگاهیان ایجاد شده است و قطعا پس از دوران کرونا نیز از این نوع آموزش بهره خواهند گرفت.
هاشمی با اشاره به اقدامات صورت گرفته از سوی دفتر آموزش های آزاد گفت: سیستم crm الکترونیکی برای ثبت درخواست ها ایجاد شد تا درخواست های امور آموزش الکترونیکی فورا ثبت شود. همچنین پنلی طراحی شد تا اطلاعات سامانه گلستان به lms منتقل شود که به وسیله آن در چند ثانیه اطلاعات انتقال می یابد. وی با اشاره به برگزاری جلساتی برای هماهنگی و مشورتی بیشتر با مرکز رایانه و اطلاع رسانی با هدف تسهیل روند ارتباطات گفت: برگزاری دوره های DBA و MBA و POST DBA نیز از دیگر اقدامات صورت گرفته می باشد که برای اولین بار در دانشگاه در راستای طرح تحول راهبردی و درآمد پایدار انجام شد. همچنین برگزاری دوره های آموزشی غیر رسمی مثل زبان انگلیسی و دوره های مجازی در ۵ رشته نیز تداوم داشت.
در ادامه دکتر محمود قاسمپوری سرپرست جدید دفتر آموزش های آزاد ضمن تشکر از تلاش ها و اقدامات دکتر هاشمی تصریح کرد: بیماری کرونا تمام مجموعه آموزشی دنیا را غافلگیر کرد و دانشگاه هایی که به موقع در زمینه آموزش الکترونیکی اقدام کردند توانستند از این امتحان روسفید بیرون بیایند. دانشگاه تربیت مدرس نیز توانست با تلاش ها و اقدامات سخت کوشانه در این حوزه موفق عمل کند و نتیجه مطلوبی را حاصل نماید.
در پایان نشست، لوح تقدیر دکتر هاشمی و حکم دکتر قاسمپوری مدیران پیشین و جدید دفتر آموزش های آزاد از سوی رییس دانشگاه به آنان اهدا شد.


25 مهر 1399 / تعداد نمایش : 1287