متن کامل خبر


 
چهارمین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان برگزار می شود

خلاصه خبر: چهارمین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان با محوریت علوم پایه و تاثیر کرونا بر الگوهای زیستی، نهم آذر ماه سال جاری برگزار می شود.

بنیاد نیکوکاری جمیلی با همکاری ستاد خیرین وزارت علوم، بنیاد حامیان دانشگاه تهران و پردیس علوم دانشگاه تهران در راستای حمایت از ایجاد کسب‌ و کارهای مبتنی بر فناوری، نوآوری و تحقق اقتصاد مقاومتی باهدف تبدیل دارایی‌های فکری به ثروت، جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان را به‌صورت سالیانه در سطح ملی برگزار می‌نماید.
این جشنواره در تلاش است با رونق بخشیدن به فضای ابتکار و انگیزه بخشیدن به جوانان و شناسایی ایده های برگزیده و تسهیل حرکت آن ها به منظور رسیدن به محصولی دانش بنیان و تکمیل چرخه نوآوری گام های موثری بردارد.
چهارمین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان با محوریت علوم پایه شامل (شیمی، فیزیک، علوم زیستی، زمین‌شناسی، ریاضی، آمار و علوم کامپیوتر) برگزار می‌گردد که امسال و هم‌زمان با شیوع ویروس کرونا، محوریت جدیدی با عنوان «تأثیر کرونا بر الگو زیستی» به موضوعات جشنواره اضافه گردیده‌است و شرکت‌کنندگان این دوره از جشنواره می‌توانند علاوه بر ایده‌پردازی در یکی از حوزه‌های علوم پایه، در این بخش از جشنواره نیز شرکت نمایند.
برگزیدگان جشنواره علاوه بر دریافت اعتبار پژوهشی بنیاد نیکوکاری جمیلی، از شرایط ویژه‌ همراهی تا تجاری‌سازی ایده جهت ورود به اکوسیستم کارآفرینی و اقتصادی کشور نیز برخوردار خواهند شد.
علاقه مندان می توانند با مراجعه به وب‌سایت جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان به آدرس www.ysf-persia.com پس از مطالعه شاخص های ارزیابی، نسبت به ثبت ایده خود اقدام کنند.
فرصت ارسال ایده، تا ۱۸ مهرماه ۱۳۹۹ و زمان برگزاری اختتامیه جشنواره ۹ آذرماه است.


8 مهر 1399 / تعداد نمایش : 808