متن کامل خبر


 
بیانیه دانشگاه تربیت مدرس در پی اهانت به ساحت پیامبر اسلام (ص)

خلاصه خبر: دانشگاه تربیت مدرس با صدور بیانیه‌ای، اقدام موهن نشریه فرانسوی به ساحت مقدس و نورانی خاتم پیامبران، حضرت محمد مصطفی(ص) را محکوم کرد.

متن بیانیه بدین شرح است:
بار دیگر در جوامعی که خود را مدعی حقوق بشر می دانند؛ گروه های منحرفی از افراد بی هویت، با استفاده از آزادی بیان، نقاب از چهره برکشیده و در اقدامی موهن، ساحت نورانی پیامبر نور و رحمت و کرامت های والای معنوی و انسانی را مورد اهانت قرار دادند که موجب انزجار و جریحه‌دار شدن احساسات دینی تمامی مسلمانان و آزادگان جهان شد. این گروه ها با این اقدام، جاهلیت مدرن و انحطاط و درماندگی اخلاقی خود را نمایان ساختند.
اسلام دین برابری، برادری و مودّت و بنیانگذار بزرگترین ارزش های انسانی و اخلاقی و آزادگی برای فرد و جامعه بوده و همه پیامبران راستین را تکریم کرده است. دشمنان اسلام به حسب رشد و گرایش روز افزون انسان ها به این دین الهی همواره احساس خطر کرده و برای حفظ منافع کم ارزش خود سعی در تخریب چهره واقعی اسلام و مسلمین داشته اند، غافل از آنکه مسلمانان جهان با هشیاری، و شناخت شرایط فرهنگی و اجتماعی جهانی و تسخیر دلهای شیفته انسان های جستجوگر به یاری حق تعالی این توطئه ها را خنثی خواهند کرد.
اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه تربیت مدرس این اقدام توهین آمیز و جاهلانه نشریه فرانسوی دون پایه شارلی ابدو را به شدت محکوم نموده و خواستار روشنگری، ‌پیگیری و برخورد قاطع آزادگان و دانشمندان جهان با این گونه اقدامات سخیف می باشند.


25 شهریور 1399 / تعداد نمایش : 722