متن کامل خبر


 
تشریح فعالیت‌های زیست محیطی سرای سبز دانشجویی در نشست شورای مدیریت سبز دانشگاه

خلاصه خبر: در نشست شورای راهبری مدیریت سبز دانشگاه، گزارشی از فعالیت‌های زیست محیطی پیش‌بینی شده در سرای سبز دانشجویی ارائه شد.

مهندس سهیلی معاون دفتر و فنی و نظارت بر طرحهای عمرانی در این باره اظهار داشت: در مرحله نخست مدل سازی و تحلیل انرژی،‌ بررسی میزان مصرف انرژی در ساختمان صورت گرفت و تحلیل های مختلفی بر اساس استانداردهای مبنا و مدل های پایه انجام شد و بر اساس داده های آب و هوایی و طبقه بندی اقلیمی که داشتیم، تحلیل انرژی صورت گرفت و آسایش حرارتی برای دانشجویان را به صورت هدف مد نظر قرار دادیم. سپس با در نظر گرفتن داده های ساعتی دما و تابش و عمق زمین، موقعیت خورشیدی را در روزهای مختلف سال طبقه بندی کردیم و با توجه به میزان باد،‌ مصرف انرژی ساختمان را مورد تحلیل قرار دادیم. در جمع بندی به این نتیجه رسیدیم که مهمترین مصرف انرژی در این ساختمان بحث تامین آب گرم مصرفی است.
وی گفت: در این راستا بحث استفاده از آبگرمکن خورشیدی را در دستور کار قرار دادیم که ۲۵ درصد از مصرف انرژی را از خورشید استحصال کنیم.
سهیلی افزود: علاوه بر تحلیل مصرف انرژی، تصفیه آب خاکستری، سیستم سایبان و لوور، آبگرمکن خورشیدی، استفاده از دیگ تابشی و متریال دیوار از دیگر موارد موثر در سرای سبز دانشجویی می باشد.
در ادامه اعضای شورا به بحث و بررسی موارد مربوط به سرای سبز دانشجویی شامل نور، موتورخانه، آلاینده ها و ... پرداختند.


22 شهریور 1399 / تعداد نمایش : 1060