متن کامل خبر


 
مجازات کارکنان دستگاههای اجرایی در صورت عدم رعایت شیوه نامه های بهداشتی

خلاصه خبر: بر اساس مصوبه سي و سومين جلسه ستاد ملي مديريت بيماري کرونا، کارکنان دستگاه های اجرایی در صورت عدم رعايت شيوه نامه هاي بهداشتي پيشگيري از کرونا مشمول اعمال مجازات خواهند شد.

بر این اساس در حوزه اداری، عدم رعایت شیوه نامه های بهداشتی و ضوابط ابلاغی ستاد مدیریت کرونا از سوی مدیران و کارکنان دستگاه های اجرایی، تخلف محسوب می شود و مجازات هایی از جمله اخطار کتبی، توبیخ کتبی با درج در پرونده، کسر یک سوم حقوق و فوق العاده شغل به مدت یک ماه و سه ماه و انفصال موقت تا سه ماه را به دنبال دارد. مجازات های موضوع این بند قطعی و غیرقابل تجدید نظر است و ترتیبات اجرای آن توسط سازمان اداری و استخدامی کشور ابلاغ می شود.
در حوزه عمومی (مردم) نیز استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی برای کلیه آحاد جامعه در وسایل حمل و نقل عمومی، مراکز تجمع سربسته، محیط های صنفی و اداری الزامی می باشد.
ارائه خدمات و تسهیلات اداری، انتظامی، قضایی، رفاهی، بانکی و خدماتی از سوی دستگاه های دولتی و غیر دولتی به افراد و مراجعه کنندگانی که از ماسک استفاده نکرده و فاصله اجتماعی را رعایت نمی کنند ممنوع بوده و متخلفین در زمینه ارائه خدمات بر حسب مورد، مجازات خواهند شد.


16 شهریور 1399 / تعداد نمایش : 1222