متن کامل خبر


 
درآمدزایی ۴۰ میلیارد تومانی شرکت‌های دانش‌بنیان دانشگاه

خلاصه خبر: شرکت‌های دانش‌بنیان و گروه‌های فناور مستقر در پارک فناوری دانشگاه طی دو سال گذشته بیش از ۴۰ میلیارد تومان درآمدزایی داشته‌اند.

رییس دانشگاه ضمن اعلام این خبر با اشاره به این که دانشگاه تربیت مدرس شرایط و امکان راه‌اندازی پارک علم و فناوری را از ۱۲ سال پیش داشته اما این پروژه به دلیل بوروکراسی‌های اداری عقب افتاد تا این که چهار سال پیش به سرانجام رسید، اظهار داشت: پارک علم و فناوری دانشگاه طی سال‌های اخیر با پشتیبانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دستاوردهای بسیاری داشته به طوری که در حال حاضر ۴۵ شرکت دانش‌بنیان و یک مرکز رشد با ۲۰ گروه فناور در آن فعالیت می‌کنند.
وی افزود: درآمدزایی این شرکت‌ها و گروه‌ها از تجاری‌سازی دانش‌های پیشرفته طی دو سال اخیر به بیش از ۴۰ میلیارد تومان رسیده است.
دکتر احمدی با بیان اینکه بخشی از امکانات دانشگاه را در اختیار پارک قرار داده‌ایم تا نفوذ و تأثیر پارک در دانشگاه بیشتر شود، از افتتاح کارخانه استارت‌آپی در پردیس اصلی دانشگاه طی ماه آینده خبر داد و گفت: این مرکز در فضای ۴ هزار متر مربعی قرار دارد و متمرکز بر جذب فارغ‌التحصیلان و نخبگان برای تجاری‌سازی دانش‌های پیشرفته است.
رییس دانشگاه در پایان گفت: حدود ۱۱ هزار متر مربع از بناهای دانشگاه نیز به پردیس کشاورزی پارک علم و فناوری اختصاص داده شده تا به مرکز بزرگی برای استقرار گروه‌ها و شرکت‌های فناور تبدیل شود. این مرکز در دهه فجر گذشته افتتاح شده است.


11 شهریور 1399 / تعداد نمایش : 1341