متن کامل خبر


 
دیدار رییس دانشگاه با پرسنل مرکز بهداشت و درمان دانشگاه به مناسبت روز پزشک

خلاصه خبر: رییس دانشگاه با حضور در مرکز بهداشت و درمان ضمن بزرگداشت روز پزشک، از پرسنل این مرکز تقدیر کرد.

رییس دانشگاه، دکتر موسوی معاون پشتیبانی و منابع انسانی، دکتر رضائی معاون دانشجویی و حجت الاسلام و المسلمین ساداتی نژاد مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه، یکم شهریور (روز پزشک) با حضور در مرکز بهداشت و درمان با یکایک پرسنل دیدار و از زحمات آنان تقدیر کردند.
دکتر احمدی در نشستی که با حضور دکتر رئوفی (رییس مرکز بهداشت و درمان) برگزار شد به ضعف دانش و قدرت بشر در مواجهه با این ویروس نوظهور اشاره کرد و یادآور شد: ویروس کووید 19 مانند یک ترمز عمل کرد و شیوع آن، قدرت های جهانی را به زانو درآورد. در این مبارزه نیز کادر درمان در صف نخست مقابل این ویروس ایستاد و با تحمل سختی ها و مخاطرات، کار بسیار ارزنده و بزرگی انجام داد.
دکتر احمدی خاطر نشان کرد: مرکز بهداشت و درمان دانشگاه از همان ابتدای شیوع کرونا، اقدامات پیشگیرانه ای را انجام و پروتکل های بهداشتی مؤثری را برای بخش های مختلف دانشگاه تهیه و در اختیار دانشگاهیان قرار دارد. دستورالعمل های بهداشتی تهیه شده توسط مرکز بهداشت و درمان دانشگاه تربیت مدرس آنچنان دقیق و اصولی تهیه شده بود که مورد استقبال و استفاده وزارت علوم نیز قرار گرفت.
دکتر رئوفی به حمایت بی دریغ هیأت رئیسه از مرکز بهداشت و درمان در جهت مدیریت صحیح کنترل کرونا در دانشگاه اشاره کرد و گفت: ویروس کووید 19 ویروسی هزار چهره است که بهترین راه مقابله با آن پیشگیری و رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی ست. ما در مرکز بهداشت و درمان از اوایل بهمن 98 و در پی ظهور کرونا ویروس جدید در دنیا، نکات محافظتی (توزیع گان و ماسک) را برای سلامت پرسنل آغاز کردیم. بخش مراجعین درمانگاه هر نیم ساعت یکبار بطور کامل ضدعفونی می شود و با وجود تهویه بسیار مناسب، سخت گیری های اعمال شده و سطح آگاهی بالای پرسنل، تاکنون هیچ یک از کارکنان این مرکز به این ویروس مبتلا نشدند.
دکتر رضائی معاون دانشجویی دانشگاه، در ادامه به شیوه نامه تهیه شده در مرکز بهداشت و درمان دانشگاه اشاره کرد و اظهار داشت: راهنمای پیشگیری و کنترل کووید 19 و دستورالعمل تهیه شده توسط مرکز بهداشت و درمان دانشگاه تربیت مدرس در سطح دانشگاهها و وزارت علوم، الگو و نمونه بود که با استقبال بسیار مواجه شد. این امر باعث افتخار و مباهات دانشگاه، دانشکده علوم پزشکی و مرکز بهداشت و درمان است.
رییس دانشگاه در پایان خواستار پیگیری دائمی رعایت پروتکل ها در سطح دانشگاه توسط مرکز بهداشت و درمان شد و بر تداوم حمایت هیأت رئیسه از این مرکز در خصوص ایجاد فرایند ها و اتخاذ نکات سختگیرانه بهداشتی در شروع سال تحصیلی تأکید کرد.


2 شهریور 1399 / تعداد نمایش : 1046