متن کامل خبر


 
توسعه همکاری دانشگاه با صندوق حمایت از پژوهشگران برای جذب نخبگان مقیم خارج

خلاصه خبر: تفاهم‌نامه‌های همکاری پسادکتری و پسادکتری ویژه به عنوان سومین تفاهم‌نامه همکاری بین صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران و دانشگاه تربیت مدرس منعقد شد.

این تفاهم نامه های همکاری پانزدهم مرداد با حضور رییس دانشگاه و رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران و در محل صندوق امضا شد.
این ۲ تفاهم نامه در راستای اجرای ۱۵ طرح تحقیقاتی و ۳۰ طرح تحقیقاتی پسادکتری و ۳۰ رساله دکتری در راستای سیاست‌ها و اولویت‌های تحقیقاتی صندوق حمایت از پژوهشگران و ایجاد لینک پرتال‌های دانشگاه تربیت مدرس و این صندوق برای آگاهی از کارهای تحقیقاتی انجام شده و در دست اجرا به امضا رسید.
اعتبار مالی این تفاهم نامه ها به صورت مشترک توسط طرفین به نسبت ۷۰ درصد صندوق و ۳۰ درصد دانشگاه تامین می شود.
رییس دانشگاه با اشاره به امضا تفاهم نامه با صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران برای اجرای طرح پسادکتری ویژه و جذب نخبگان ایرانی مقیم خارج گفت: برای این منظور همچنین شبکه‌ای برای همکاری محققان ایرانی مقیم خارج به منظور توسعه همکاری این دانشگاه با دانشگاه‌های بین المللی راه اندازی کردیم.
دکتر احمدی در نشست خبری امروز که به صورت آنلاین و مجازی در صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران برگزار شد، با تاکید بر اینکه ما همواره در دانشگاه به حرکت از دانشگاه آکادمیک به دانشگاه نوآور و فناور توجه ویژه‌ای داشته‌ایم، افزود: دانشگاه تربیت مدرس دانشگاه جوانی است که اساتید استخدام شده در آن با انگیزه و تعهد فعالیت می‌کنند.
وی اضافه کرد: صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران در راستای پشتیبانی از محققان پسا دکتری، همکاری‌های زیادی با دانشگاه‌ها دارد به طوری که در سال‌های گذشته این صندوق از ۲۰ محقق پسادکتری دانشگاه تربیت مدرس حمایت کرده است.
احمدی با اشاره به تفاهم نامه‌ای که با صندوق حمایت از پژوهشگران منعقد شد، اظهار داشت: انعقاد این تفاهم نامه نیز در راستای حمایت از محققان پسا دکتری است که تحقیقات خود را یک سال و نهایتا دو سال با تسهیلات اعطایی از سوی صندوق انجام دهند و جذب دانشگاه تربیت مدرس شوند.
رییس دانشگاه با تاکید بر اینکه در دانشگاه سابقه همکاری با نخبگان غیرمقیم را داشته‌ایم، گفت: این فرصت همکاری با کمک صندوق فراهم شده که قرار است از نظر کیفیتی ارتقا پیدا کند و بیش از گذشته با متخصصان غیر مقیم در دانشگاه همکاری داشته باشیم.
وی با تاکید بر اینکه در دانشگاه در دوره تحصیلات تکمیلی به رشته‌های بین رشته‌ای توجه ویژه‌ای داریم، گفت: تمام رشته‌های پزشکی، فنی مهندسی، گروه پایه و ... همواره با یکدیگر در ارتباط هستند.
احمدی با بیان اینکه آینده علم و فناوری در حوزه فناوری‌های همگرا (بیو،نانو،آی تی، علوم شناختی) است، گفت: در دانشگاه نیز توجه ویژه‌ای به این فناوری‌ها می‌شود.
وی با تاکید بر اینکه فارغ التحصیلان دانشگاه‌های خارج از کشور به صورت مختصر با دانشگاه تربیت مدرس ارتباط دارند، گفت: در این دانشگاه شرایطی را توسط اساتید به وجود آورده‌ایم که بتوانیم با آنها ارتباط داشته باشیم و تحقیقات را با همکاری یکدیگر انجام دهیم.
رییس دانشگاه با تاکید بر اینکه دانشگاه در جستجو و کشف افراد نخبه در سطح جهانی و بین المللی است، گفت: با شبکه‌ای که بین اساتید و محققان خارج از کشور ایجاد شد افراد بالقوه و توانمندی توانسته‌اند با دانشگاه ارتباط بگیرند و یا دوره پسادکتری خود را در این دانشگاه بگذرانند.
دکتر احمدی تاکید کرد: بنا داریم با همکاری صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران و با ارائه تسهیلاتی به آنها بتوانیم ارتباط با دانشگاه‌های خارج از کشور و ایرانیان مقیم خارج را با دانشگاه برقرار کنیم.
در این مراسم تفاهم نامه همکاری میان صندوق حمایت از فناوران و پژوهشگران برای اجرای طرح پسا دکتری ویژه به منظور جذب نخبگان در دانشگاه به امضا رسید.
در پایان این مراسم رییس دانشگاه ضمن تبریک فرارسیدن روز خبرنگار، از تلاش های خبرنگاران رسانه ها در جهت پوشش مطلوب اخبار دانشگاه تربیت مدرس تقدیر کرد.


15 مرداد 1399 / تعداد نمایش : 1659