متن کامل خبر


 
عضویت دانش‌آموخته معماری دانشگاه در هیئت تحریریه نشریه بین‌المللی SASBE

خلاصه خبر: پیمان پیله‌چی‌ها، دانش‌آموخته دکتری معماری دانشگاه بنا بر دعوت رسمی مجله Smart and Sustainable Built Environment به عضویت هیئت تحریریه این مجله درآمد.

این مجله که از نشریات معتبر انتشارات Emerald است و به مباحث پایداری و هوشمندی در محیط‌های انسان‌ساخت می‌پردازد، در پایگاه‌های علمی متعددی ازجملهScopus و ISI نمایه می‌شود و در پورتال عمومی رتبه‌بندی مجله و کشورها (SCImago) در چارک دوم (Q2) طبقه‌بندی‌شده است.
نشریه مذکور در کشور انگلستان منتشر می‌شود و به‌صورت تخصصی پژوهش‌های حوزه‌های انرژی (انرژی‌های تجدید پذیر، پایداری و محیط‌ زیست)، مهندسی (ساختمان، مدیریت پروژه و سازه)، علوم زیستی (مدیریت، نظارت، سیاست و قانون‌گذاری) و علوم اجتماعی (عوامل انسانی و ارگونومیک، مطالعات شهری) را پوشش می‌دهد.
دکتر پیمان پیله‌چی‌ها که پیش ‌از این با کسب رتبه اول در دوره دکتری، در سال ۱۳۹۷ از رساله دکتری معماری خود با موفقیت دفاع کرد، به‌تازگی موفق شده بود مقاله مستخرج از این رساله را در مجله معتبر Applied Energy با ضریب تأثیر ۸.۸۴۸ (Q1+ و دومین نشریه دنیا در بین ۲۴۸ نشریه فنّاوری ساخت‌وساز و ساختمان) به چاپ برساند. وي در سال گذشته نیز جایزه بنیاد البرز، معروف به "نوبل ایرانی" را نیز به پاس موفقیت‌های دوره دکتری کسب کرد و همچنین از کتاب تألیفی وي به همراه اساتید راهنما و مشاور، در هفته پژوهش دانشگاه تقدیر به عمل آمد. از وي بیش از ۳۰ مقاله در دوره دکتری به ثبت رسیده است.


13 مرداد 1399 / تعداد نمایش : 1231