متن کامل خبر


 
تودیع و معارفه مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه

خلاصه خبر: مراسم تودیع مسئول قدیم و معارفه مسئول جدید بسیج دانشجویی دانشگاه با حضور رییس دانشگاه، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه و جمعی از بسیجیان، یازدهم مرداد ماه در سالن شورای دانشگاه برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام دکتر ساداتی نژاد مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه در سخنانی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری و انتظارات ایشان از جریان بسیج اظهار داشت: انتظاری که رهبری همواره از بسیجیان دارند حضور دائمی در صحنه است و بسیج در دوران دفاع مقدس همواره در صحنه حاضر بود و امروز در صحنه های مختلف در شرایط سیل، زلزله و نیز در دوران شیوع ویروس کرونا، بسیج به خوبی ایفای نقش نموده است.
وی افزود: لزوم حفظ شعارهای انقلاب اسلامی، حفظ دستاوردهای دفاع مقدس، تلاش برای عزت انقلاب اسلامی و زنده نگهداشتن نام و یاد امام راحل(ره) و حرکت در راستای آرمان امام از دیگر مواردی است که از دیدگاه رهبری انقلاب باید از سوی بسیج مورد توجه قرار گیرد.
وی افزود: انتظاری که مردم از بسیج دارند این است که مظهر خودسازی باشد و رفتار و اخلاق و اعمالش الگو باشد. بسیجی باید برای پرورش خلقیات نیکو و فضایل اخلاقی و حفظ تقوا و آمادگی برای فداکاری و ارتباط با خدا و تهذیب و تزکیه روحی و قلبی و افزایش معنویت و پرهیز از دنیاطلبی و حضور در مسجد و احترام به والدین تلاش کند .
دکتر ساداتی نژاد خاطر نشان ساخت: تقویت و افزایش بصیرت و هوشیاری دائم در مقابل دشمنان، ضرورت آگاهی بسیجیان از سیاست های کلان نظام در جهت حرکت به سوی اهداف متعالی، تلاش برای وحدت و همدلی، هوشیاری در مقابل تفرقه افکنی، حفظ روحیه آرمان گرایی، پرهیز از افراط و تفریط و توصیه به رعایت قانون از مواردی است که مقام معظم رهبری در حوزه سیاسی به بسیجیان تاکید نمودند.
وی گفت: باور داشتن به نیروی عظیم بسیج، تلاش برای بسیجی ماندن و ضرورت حفظ صلاحیت ها و خصوصیات بسیجی بودن سه مولفه مهمی است که بسیجیان باید آن را مورد توجه قرار دهند.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در ادامه از تلاش ها و اقدامات مسئول پیشین بسیج دانشجویی تقدیر و ابراز امیدواری کرد: مسئول جدید بسیج دانشجویی با حسن تعامل با سایر مجموعه های فرهنگی و سیاسی دانشگاه در جهت اهدافی که شهدی گرانقدر، امام راحل و مقام معظم رهبری برای جریان بسیج مطرح کردند، حرکت کرده و آن ها در دانشگاه پیاده نماید.
در ادامه دکتر احمدی رییس دانشگاه در سخنانی اظهار داشت: بسیج همواره مورد نظارت و توجه دانشگاهیان است و تک تک بسیجیان در عین حال که در پیشگاه باری تعالی مسئولیت و رسالتی والا دارند به عنوان مرجع اخلاق و فداکاری مورد توجه نگاه کارمندان، دانشجویان و اعضای هیات علمی هستند و از این بابت مسئولیت سنگینی بر دوش این عزیزان است.
وی از همه جوانان بسیجی دانشگاه خواست تا در همه زمینه هایی که در دانشگاه مورد توجه است مانند قانون مداری، خوش قولی و رسیدگی به امور مربوط به پیشرفت دانشگاه در جهت اعتلا و پیشبرد اهداف بزرگ علمی و فناوری کشور ایفای نقش نمایند و مانند همیشه یاری گر و کمک کننده باشند.
در ادامه دکتر بالایی جانشین سازمان بسیج کشور و رییس سازمان بسیج دانشجویی تهران بزرگ در سخنانی تصریح کرد: مقام معظم رهبری در جلساتی که با دانشجویان و نخبگان کشور داشتند بر دو کلان ماموریت اصلی بسیج دانشجویی تاکید داشتند که ماموریت اول شامل تربیت نیروی تراز انقلاب اسلامی است که بسیج در محیط دانشگاه باید برای برخی از ماموریت ها، برنامه های بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت داشته باشد و پیشبرد این ماموریت ها جز با نقشه راه محقق نخواهد شد. بسیج باید سیر رشد شکل گیری جریان مومن، متعهد و انقلابی را مدنظر داشته باشد و مبتنی بر این فرمایشات از سال 97 طراحی و تدوین این سیر رشد در دستور کار بسیج دانشجویی قرار گرفت و در ستاد استقبال از دانشجویان ورودی جدید، اردوهای زیارتی و راهیان نور، دوره های معرفتی و بصیرتی، نشست های گفتمان سازی، نشست های بصیرتی، معرفتی و سیاسی و ... مورد توجه قرار گرفت.
وی افزود: ماموریت دوم، ایفای نقش بسیج در عرصه های مختلف است که شامل ایفای نقش در همه ساحت های مورد نیاز انقلاب اسلامی می باشد و ایجاد بستر نقش آفرینی در همه حوزه های مورد نیاز انقلاب، نیازمند به کارگیری برنامه مدون و هوشمندسازی برنامه بسیج با توجه به اقتضائات هر دانشگاه و ظرفیت اساتید و دانشجویان هر دانشگاه است.
وی با اشاره به ظرفیت مجموعه دانشجویان تحصیلات تکمیلی و نخبه کشور در این زمینه خاطر نشان ساخت: افزایش جمعیت دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری طی سال های اخیر و به طور متوسط روزانه دفاع بیش از 800 پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری ظرفیت خوبی در جهت حل مشکلات و معضلات کشور می باشد که اگر مورد توجه قرار نگیرد می تواند به جای حل مشکلات کشور در جهت حل نظام مسائل جریان غرب گرا قرار گیرد که بسیج دانشجویی باید به طور جدی در این زمینه ورود می کرد و بسیج دانشجویی تربیت مدرس نمونه حرکت موفق در این زمینه است .
وی در پایان یادآور شد: اعتماد، حسن نظر و حمایت و پشتیبانی مدیریت دانشگاه در این زمینه بسیار حائز اهمیت است که امیدواریم این حمایت ها هر چه بیشتر مبتنی بر برنامه و اقدامات و سیاست های درست صورت گیرد.
در پایان مراسم مهربد مهرافزا به عنوان مسئول جدید بسیج دانشجویی دانشگاه معرفی و از مهرداد عسگری مسئول پیشین بسیج تقدیر به عمل آمد.


11 مرداد 1399 / تعداد نمایش : 2143