متن کامل خبر


 
کتاب عضو هیات علمی دانشگاه در انتشارات بین المللی الزویر منتشر شد

خلاصه خبر: کتاب دکتر شیوا گرجیان (استادیار دانشکده کشاورزی دانشگاه) در حوزه فناوری خورشیدی فتوولتائیک توسط انتشارات بین المللی الزویر (Elsevier) چاپ و منتشر شد.

ویرایش نخست کتاب دکتر گرجیان با عنوان"Photovoltaic Solar Energy Conversion: Technologies, Applications and Environmental Impacts" مشتمل بر 13 فصل می باشد که جنبه های مختلف فناوری تبدیل انرژی خورشیدی فتوولتائیک را به طور جامع توضیح داده و بررسی می کند. وی در حال حاضر نیز ویراستار میهمان شماره ویژه مجله ی Sustainable Energy Technologies and Assessments در پایگاه الزویر با عنوان:Feasibility, Efficiency and Sustainability of Renewable Energy Applications in Agriculture است که از ماه آگوست ۲۰۲۰ ارسال مقالات را از محققان سراسر جهان می پذیرد.
کتاب منتشر شده دکتر گرجیان یک مرجع به روز در حوزه ی فناوری خورشیدی فتوولتائیک است که به بررسی جنبه های مختلف این فناوری با تمرکز بر پیشرفت های اخیر جهانی می پردازد. این کتاب همچنین بینشی از تحولات آینده در این فناوری را به خواننده ارائه می دهد.
کتاب مذکور در سه بخش اصلی شامل؛ "ماژولها و سلولهای فتوولتائیک"، "کاربردهای مختلف سامانه های فتوولتائیک"، "چرخه ی زیست و اثرات زیست محیطی" و همچنین "بازار و سیاستگذاری" این فناوری را در جهان پوشش داده و بررسی می کند. این کتاب در لینک https://www.elsevier.com/books/photovoltaic-solar-energy-conversion/gorjian/978-0-12-819610-6 در پایگاه الزویر در دسترس است.
گفتنی است گرجیان استادیار گروه مهندسی مکانیک بیوسیستم دانشکده کشاورزی دانشگاه دارای مدرک دکترای تخصصی در رشته مهندسی مکانیک بیوسیستم، شاخه انرژی های تجدیدپذیر است. وی دوره فوق دکتری را نیز با همکاری "پژوهشکده ی انرژی های تجدیدپذیر" دانشگاه با راهنمایی دکتر برات قبادیان بر روی فناوری های انرژی خورشیدی با تمرکز بر کاربردهای این فناوری ها در بخش کشاورزی و بویژه نمک زدایی از آب های شور انجام داده است. عضو هیات علمی دانشگاه بیش از 50 مقاله در مجلات معتبر ملی و بین المللی و فصل کتاب در انتشارات بین المللی، و ارائه ی مقاله در کنفرانس های بین المللی دارد و با بیش از 10 مجله ی داخلی و خارجی به عنوان داور همکاری می کند. وی در حال حاضر در یک پروژه بین المللی مشترک با کشور هند بر روی سامانه های تصفیه ی آب با استفاده از انرژی خورشیدی همکاری می کند.
انتشارات الزویر یکی از بزرگ‌ترین ناشران علمی جهان به شمار می‌رود که استانداردهای بالایی را در چاپ و انتشار کتاب‌ها و سایر تولیدات علمی عرضه کرده است. زیرمجموعه‌های این شرکت از جمله ساینس دایرکت و اسکوپوس در حال حاضر به میلیون‌ها پژوهشگر از سراسر جهان خدمات ارائه می‌دهند.


11 مرداد 1399 / تعداد نمایش : 2296