متن کامل خبر


 
حمایت از ۵۰ طرح تحقیقاتی دانشگاه تربیت مدرس

خلاصه خبر: صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با انعقاد تفاهم نامه های همکاری، از انجام ۵۰ طرح‌ تحقیقاتی پژوهشگران دانشگاه تربیت مدرس حمایت می‌کند.

به گزارش صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران، حمایت‌ از طرح های تحقیقاتی با انعقاد تفاهم‌نامه‌های همکاری با مراکز علمی انجام می‌شود تا روند انجام تحقیقات تسهیل شود.
پیش از این دو تفاهم‌نامه همکاری میان صندوق و دانشگاه تربیت مدرس منعقد شده بود و بر اساس آن از ۴۰ طرح پسادکتری محققان دانشگاه حمایت شده بود. به تازگی نیز دو تفاهم‌نامه همکاری میان این دو نهاد امضا شد. در تفاهم‌نامه نخست ۲۰ طرح پسا دکتری و ۲۰ رساله دکتری حمایت می‌شود، در تفاهم‌نامه دیگری نیز حمایت از ۱۰ طرح پسا دکتری ویژه تایید شده است.
این اقدام مسیر انجام طرح‌های پژوهشی محققان و دانشجویان را هموار می‌کند تا پژوهش‌های آنها دستاوردی فناورانه همراه داشته باشد.
تاکنون بیش از ۱۵۰ تفاهم‌نامه همکاری میان صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران و مراکز علمی کشور منعقد شده است. تفاهم‌نامه‌هایی که هر یک با حمایت از طرح‌های پژوهشی محققان کشور، دستاوردی فناورانه به همراه دارد.


6 مرداد 1399 / تعداد نمایش : 1772