متن کامل خبر


 
ارائه گزارش فعالیت های بین المللی دانشکده حقوق در نشست شورای دانشگاه

خلاصه خبر: در نشست سی ام تیرماه شورای دانشگاه ،‌ گزارشی از فعالیت های بین المللی دانشکده حقوق ارائه شد.

دکتر پارساپور رییس دانشکده حقوق با ارائه گزارشی از فعالیت های بین المللی این دانشکده اظهار داشت: ضرورت انطباق رشته های حقوقی با تحولات داخلی و بین المللی در حوزه های مختلف حقوقی، ‌اجتماعی، ‌فرهنگی، زیست محیطی، پزشکی، ژنتیک و ... مسئولان دانشگاه و دانشکده را بر آن داشت تا طرح پیشنهادی تحول و توسعه دانشکده حقوق را تنظیم کنند که در مراحل نهایی است.
وی گفت: ۷ رشته را برای این منظور در نظر گرفتیم که جنبه تحول کیفی از طریق ایجاد رشته های جدید و کاربردی و جنبه تحول کمی از طریق جذب اعضای هیات علمی جدید در آنها مورد توجه قرار می گیرد.
وی با اشاره به تفاهم نامه های همکاری با دانشگاههای خارجی اظهار داشت: تفاهم نامه همکاری با دانشگاه رن ۱ فرانسه سال گذشته به امضا رسید که این تفاهم نامه ابتدا در سطح دانشکده و سپس در سطح دو دانشگاه ارتقا یافت که در راستای این تفاهم نامه دو طرف توانستند در قالب برنامه اراسموس پلاس و برنامه تبادل استاد و دانشجو از اتحادیه اروپا کمک مالی دریافت کنند.
همچنین تفاهم نامه همکاری با مرکز ملی آموزش حرفه ای سردفتری در فرانسه نیز در مرحله اجرایی شدن است که همکاری با این مرکز در راستای هدف کاربردی کردن برخی از آموزش های دانشکده می تواند مفید و موثر باشد.
رییس دانشکده حقوق در خصوص برگزاری همایش بین المللی از سوی دانشکده تاکید کرد: همایش بین المللی عدالت ترمیمی در سال 95 و همایش دوسالانه بین المللی عدالت ترمیمی نیز در سال ۹۷ به همت دانشکده حقوق برگزار شد.
دکتر پارساپور در ادامه برگزاری نشست بین المللی روابط میان ضمانت اجراهای مدنی و تنبیهی؛ تقابل یا تعامل تحول در اصول مسئولیت مدنی، نشست ارزش ها و استانداردهای عدالت ترمیمی، نشست حق بر محیط زیست سالم، نشست ‌دسترسی زنان بزه دیده خشونت به عدالت در بلژیک، کنفرانس تخصصی حل و فصل بین المللی ناشی از میانجیگری
(کنوانسیون سنگاپور) و نشست نقش سازمان ملل متحد در پیشگیری از جنایات نسل زدایی و ایجاد صلح در جهان را از جمله نشست های بین المللی برگزار شده از سوی دانشکده حقوق عنوان کرد.
رییس دانشکده حقوق همچنین به کسب مقام دوم در مسابقه شبیه سازی دیوان کیفری بین المللی و کسب مقام دوم در مرحله آسیای جنوب شرقی مسابقات شبیه سازی دیوان کیفری بین المللی- یادواره هانری دونان توسط تیم دانشجویان حقوق بین الملل دانشگاه تربیت مدرس اشاره نمود.
وی با بیان فعالیت های بین المللی اعضای هیات علمی دانشکده در خصوص عضویت اعضای هیات علمی در مجامع و مجلات بین المللی، تدریس در دانشگاه های خارجی به عنوان استاد مدعو، سخنرانی در مجامع بین المللی و‌ پژوهشگر مدعو در دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی خارجی توضیحاتی ارائه کرد.
دکتر پارساپور افزود: از سال ۹۴ تا ۹۷،‌ ۶ نفر از دانشجویان دانشکده جهت فرصت مطالعاتی به کشورهای بلژیک،‌ ایتالیا، آلمان و ... اعزام شدند و دستاوردهای خوبی را کسب نمودند.
وی با اشاره به دانشجویان خارجی دانشکده یادآور شد: در حال حاضر ۱۱ دانشجوی بین المللی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در دانشکده مشغول به تحصیل هستند که امیدواریم با برطرف شدن بیماری کرونا بتوانیم دانشجویان بین المللی بیشتری در دانشکده جذب کنیم.
در ادامه رییس دانشگاه تصریح کرد: دانشکده حقوق نسبت به سایر دانشکده ها دارای اعضای هیات علمی کمتری است اما رویکرد مثبتی در خصوص فعالیت های بین المللی داشته و در این زمینه در رده بالایی قرار دارد


2 مرداد 1399 / تعداد نمایش : 1081