متن کامل خبر


 
لزوم استفاده از مرخصی اعضای هیات علمی تا پایان شهریورماه با تاکید بر پشتیبانی امور دانشجویان

خلاصه خبر: در نشست سی ام تیرماه شورای دانشگاه، ‌بر لزوم استفاده اعضای هیات علمی از مرخصی سالانه خود تا پایان شهریورماه همراه با در دسترس بودن و پشتیبانی مستمر از امور دانشجویان در آستانه دفاع تاکید شد

در نشست سی ام تیرماه شورای دانشگاه، ‌بر لزوم استفاده اعضای هیات علمی از مرخصی سالانه خود تا پایان شهریورماه همراه با در دسترس بودن و پشتیبانی مستمر از امور دانشجویان در آستانه دفاع تاکید شد.
در ابتدای این نشست دکتر احمدی رییس دانشگاه در سخنانی با بیان اخبار مهم دانشگاه طی دو هفته اخیر به اجلاس روسای ۱۳ گانه گروه یک با دانشگاه های برتر روسیه اشاره کرد و گفت: این اجلاس به میزبانی دانشگاه تهران و به صورت مجازی برگزار شد و بیانگر حرکت رو به توسعه سریع در همکاری های دانشگاه های بزرگ ایران با دانشگاه های مهم روسیه بود. با توجه به همسویی دو کشور ایران و روسیه در حرکت برای استقلال و مقابله با تحریم ها و توسعه روابط بین الملل دو کشور، باید فرصت را غنیمت بشماریم و دانشگاه، اقدامات و همکاری های موثرتری با روسیه داشته باشد و دانشکده هایی که سابقه روابط و همکاری با دانشگاه های روسیه داشتند باید این موارد را با جدیت بیشتری پیگیری کنند.
وی در ادامه به کسب رتبه سوم روابط عمومی دانشگاه در بخش "روابط عمومي الكترونيك" در جشنواره روابط عمومی های برتر کشور اشاره نمود و از فعالیت های موثر مدیر و همکاران این حوزه تشکر و قدردانی کرد.
دکتر احمدی با اشاره به بخشنامه نحوه استفاده از مرخصی اعضای هیات علمی و غیرهیات علمی در ایام مرداد و شهریور خاطر نشان کرد: از اساتید، کارکنان و مدیران درخواست می شود که استفاده حداکثری را از مرخصی سالانه در مردادماه داشته باشند و این امر باید با مدیریت بهینه در امر فارغ التحصیلی دانشجویان و با تاکید بر پشتیبانی مستمر از دانشجویان در آستانه دفاع در جهت دفاع به موقع و بدون دغدغه آنان در تابستان و به منظور جلوگیری از انباشتگی فعالیت های دانشجویان صورت گیرد.
رییس دانشگاه با تاکید بر آغاز ترم تحصیلی جدید از ۱۵ شهریورماه خاطرنشان کرد: در این زمینه الگوی آموزش حضوری،‌ مجازی و ترکیبی از این دو در دست بررسی است و رایزنی با وزارت علوم و سایر دانشگاه ها ادامه دارد و با توجه به شرایط تشدید و نوسانات شیوع بیماری کرونا در این خصوص تصمیم گیری خواهد شد.
وی در ادامه به برگزاری نشست هیات امنای دانشگاه اشاره کرد و گفت: در این نشست دستور کارهای زیادی داشتیم و با توجه به اینکه پارک علم و فناوری دانشگاه امسال برنامه های چند جانبه توسعه کمی و کیفی عظیمی را در دستور کار خود دارد؛ مصوبه های مهمی در جهت پشتیبانی از پارک به تصویب رسید و ۲۷ دستور کار را با پشتیبانی شورای هیات امنای دانشگاه به ثمر رساندیم.
در ادامه دکتر موسوی معاون پشتیبانی و منابع انسانی در خصوص نحوه استفاده از مرخصی اعضای هیات علمی در مرداد تصریح کرد: اعضای هیات علمی باید مرخصی سالانه خود را طی مرداد و شهریور ماه استفاده کنند و این مرخصی به هیچ عنوان قابل ذخیره کردن نیست و اعضای هیات علمی به گونه ای برنامه ریزی نمایند که با توجه به آغاز سال تحصیلی از ۱۵ شهریور ماه خللی در برنامه های آموزشی آنان به وجود نیاید ولی تا پایان شهریور ماه می توانند با نظر مقام مافوق از مرخصی خود استفاده نمایند.
وی با اشاره به مصرف بسیار زیاد انرژی در دانشگاه به ویژه در ماه مرداد بر لزوم استفاده حداکثری دانشگاهیان از مرخصی در ماه های مرداد و شهریور تاکید کرد.
در پایان نشست، اطلاع رسانی برنامه درسی بازنگری شده دوره دکتری آموزشی زبان روسی و دوره کارشناسی ارشد مهندسی مواد – سرامیک که به تصویب شورای آموزشی دانشگاه و کمیسیون جامع آموزشی رسیده بود وفق آیین نامه، جهت اطلاع رسانی به اعضای شورای دانشگاه توسط دکتر کلباسی معاون آموزشی ارائه و مورد تصویب قرار گرفت.


2 مرداد 1399 / تعداد نمایش : 847