متن کامل خبر


 
سخنرانی اساتید ویروس شناسی دانشگاه در خصوص"بیماری کووید 19 معرفی و چالش ها"

خلاصه خبر: اساتید گروه ویروس شناسی دانشکده علوم پزشکی دانشگاه با حضور در جلسه سمینار هفتگی گروه فیزیولوژی که به صورت مجازی برگزار شد، در خصوص همه گیری ویروس کرونا به ایراد سخنرانی پرداختند.

با دعوت گروه فیزیولوژی دانشکده علوم پزشکی، روز سه شنبه ۱۷ تیرماه جاری دکتر حوریه سلیمانجاهی و دکتر طراوت بامداد اعضای هیأت علمی گروه ویروس شناسی در جلسه سمینار هفتگی گروه فیزیولوژی حضور یافته و ضمن سخنرانی در زمینه "بیماری کووید 19 معرفی و چالش ها"به پرسش ها پاسخ دادند.
در این سمینار ابتدا دکتر بامداد توضیحاتی در خصوص کلیات ویروس شناسی، تکثیر و ساختمان، اپیدمی و جنبه های مختلف پاتوژنز بیماری کووید 19 ارائه نمود و سپس دکتر سلیمانجاهی به چالش های مربوط به درمان و پیشگیری و تولید واکسن پرداخت و بر اهمیت عمل به توصیه های بهداشتی و حفاظت شخصی به عنوان مهمترین راه کنترل بیماری تاکید کرد.
این جلسه که با استقبال فراوان دانشجویان گروه مواجه شد، با سوالات آنها و پاسخ اساتید مدعو ادامه یافت و علاوه بر رفع بسیاری از ابهامات در زمینه پاندمی بیماری کووید 19 و اثراتی که بر روی زندگی آحاد مردم نهاده، موجب برانگیختن ده­ها سوال علمی دیگر در این حیطه شد.


24 تیر 1399 / تعداد نمایش : 1543