متن کامل خبر


 
كارگاه آواز ايرانی به صورت مجازی و رايگان برگزار می‌شود

خلاصه خبر: کارگاه آواز ایرانی با تدريس والا وطن خواه روزهای دوشنبه، از ساعت ۴ تا ۶ عصر به صورت مجازي برگزار می‌شود.

با شیوع ویروس کرونا و تعطیلی دانشگاه ها، برگزاری سومین دوره کارگاه آواز ایرانی در دانشگاه به تعویق افتاد.
والا وطن‌خواه مدرس کارگاه آواز ایرانی، در ايام شيوع كرونا، آمادگی خود جهت برگزاری دوره آموزشی آواز ایرانی به صورت لایو را اعلام نمود که مورد استقبال کاربران متعددی در این شبکه اجتماعی قرار گرفت.
والا وطن‌خواه که چند سالی است در زمینه آموزش ردیف و دستگاه های موسیقی ایرانی مشغول به فعالیت است و چندین ترم آموزشی آواز ایرانی را در دانشگاه تربیت مدرس برگزار کرده است، دستاورد این دوره‌ها را آشنایی بسیاری از علاقمندان با این هنر ایرانی اعلام نمود.
وي خاطر نشان ساخت: در این دوره علاوه بر هنرآموزان و دانشجویانی از استان‌های مختلف ایران، شرکت کنندگان فارسی زبان از کشورهای آلمان، فرانسه، آمریکا، انگلیس، کانادا، سوئد، تاجیکستان و..‌. شرکت داشتند.
وي تصريح كرد: در روزهای بهاری سال جدید که باید مثل همه ملت‌ها در خانه می‌ماندیم تا موجب قطع زنجیر شیوع ویروس کرونا شویم، بجای اینکه در اضطراب و استرس روزها را پشت سر بگذرانیم، تصمیم گرفتم به هموطنانم در هر کجا که باشند آواز ایرانی را آموزش دهم. من از طریق لایو اینستاگرام در صفحه کارگاه آواز ایرانی والا با هنرآموزان ارتباط دو سویه و جمعی برقرار کردم و از این طریق میزبان علاقه‌مندان بسیاری بودم.
وي افزود: کارگاه آواز ایرانی والا روزهای دوشنبه، ساعت ۴ تا ۶ عصر به وقت تهران برگزار می‌شود.
در طول هفته نیز ارتباط مستمر با هنرآموزان دارم و پاسخگوی سوالات آنها هستم. هنرآموزان هم با انگیزه و توانایی خودشان، مشغول تمرین و یادگیری درس هر هفته بوده و مدتی زمانی را فارغ از اضطراب و استرس ویروس کرونا گذرانده‌اند. مدرس كارگاه آواز ايراني ادامه داد:خوشبختانه ديدگاه ها و نظرات مثبتی از سوی هنرآموزان دریافت کردم که باعث خوشحالی من بود. در زمانی که فرهنگ و هنر کشورمان با موج گسترده‌ای از سبک‌های متعدد هنری جدید بیگانه و شبه هنری روبرو است که قصد کمرنگ کردن فرهنگ و هنر اصیل ایرانی را دارند و در تلاش القای فرهنگ و شبه هنر به مخاطبان هستند، وظیفه‌ خود دانستم تا با اشاعه هنر موسیقی ایرانی، سعی در آشنا کردن علاقمندان موسیقی ایرانی با تصانیف فاخر ایرانی داشته باشم.
وی گفت :تاکنون دوازده جلسه این کارگاه به صورت لایو در صفحه اینستاگرامی "کارگاه آواز ایرانی والا" برگزار شده و در این جلسات، ردیف آوازی دستگاه ماهور و تصانیفی در آوازهای بیات اصفهان، ابوعطا و دشتی، نظیر خوشه‌چین، آمد نوبهار، بت چین، ماه من شاه من و بوی جوی مولیان، موسم گل، ماه من شاه من، بهار دلکش و... به هنرآموزان آموزش داده شده است.
گفتني است این دوره آموزشی آنلاین به صورت رایگان برگزار شده و با بازگشایی مجدد دانشگاه‌ها، فعالیت خود را در دانشگاه از سر خواهد گرفت.
علاقمندان شرکت در کارگاه آواز ایرانی می‌توانند از طریق صفحه اینستاگرام این کلاس به آدرس avaz_TMU و یا تماس با شماره ۰۹۱۲۱۸۷۵۰۹۱ در کلاس‌های لایو این کارگاه شرکت نمایند.


8 تیر 1399 / تعداد نمایش : 886