متن کامل خبر


 
گزارش فعالیت های بین المللی دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست

خلاصه خبر: در نشست دوم تیرماه شورای دانشگاه، ‌گزارشی از فعالیت های بین المللی دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست ارائه شد.

رییس دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست با معرفی کوتاهی از دانشکده به فعالیت های بین المللی دانشکده طی 5 سال اخیر اشاره کرد و گفت: در ۵ سال گذشته تفاهم نامه های بین المللی با دانشگاه فنی برلین،‌ دانشگاه فنی وین اتریش، دانشگاه لیسبون پرتغال،‌ دانشگاه گوانجو چین و سازمان خوار و بار و کشاورزی ملل متحد (FAO) منعقد کردیم.
دکتر مسعود سلطان محمدی در ادامه در خصوص همکاری در برگزاری کنفرانس های بين المللی،‌ برگزاری کارگاه آموزشی،‌ اخذ گرنت بین المللی،‌ تدریس در دانشگاه های خارجی، عضويت در انجمن های بین المللی، برگزاری دوره مشترک تحصیلی و مدرک دکتری دوگانه، فرصت مطالعاتی اساتيد، ارائه مقالات اعضای هیات علمی در همایش های بین المللی، چاپ مقالات مشترک با محققین خارج از کشور و همکاری در تالیف یا ترجمه کتاب يا فصولی از کتابهای چاپ شده توسط ناشران بین المللی توضیحاتی ارائه کرد.
وی با اشاره به وضعیت پرتال انگلیسی دانشکده گفت: وضعیت پرتال انگلیسی دانشکده مطلوب است و اطلاعات مربوط به بخش های مختلف دانشکده در آن بارگذاری شده است و ۸۵ درصد از صفحه انگلیسی اساتيد در پرتال دانشگاه نیز به روزرسانی شده و مابقی نیز در حال انجام است.
رییس دانشکده عمران و محیط زیست افزود: در ۵ سال اخیر ۱۸ استاد مشاور خارجی در دانشکده داشتیم و ۲۵ نفر از دانشجویان نیز به فرصت مطالعاتی اعزام شدند. همچنین ۴ دانشجوی دکتری به مدت ۳ ماه برای پژوهش به کشور آلمان اعزام شدند.
وی به تعداد دانشجویان خارجی دانشکده در ۵ سال اخیر اشاره کرد و گفت: تعداد دانشجویان خارجی دانشکده ۱۰ مورد است که از کشورهای عراق،‌ سوریه و افغانستان می باشند.
وی ضمن تاکید بر لزوم انتقال تجربه فعالیت های بین المللی موفق به ديگر همکاران، از مهاجرت همکاران هيات علمی به خارج از کشور، انجام ‌فعالیت های بین المللی اعضاء هیات علمی به صورت انفرادی و مشکلات جمع آوری آمار و اطلاعات بین الملل در سطح دانشکده و دانشگاه به عنوان برخی از چالش های موجود در جهت بین المللی شدن نام برد.


4 تیر 1399 / تعداد نمایش : 1445