متن کامل خبر


 
گزارش عملکرد سه ماهه بودجه دانشگاه در سال ۱۳۹۹ ارائه شد

خلاصه خبر: دکتر موسوی معاون پشتیبانی و منابع انسانی، گزارش عملکرد سه ماهه اول بودجه دانشگاه در سال ۹۹ را تشریح کرد.

وی در نشست اخیر شورای دانشگاه با اشاره به بودجه سالجاری دانشگاه گفت: بودجه هزینه ای دانشگاه تربیت مدرس پس از افزایش مبلغ ۱۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال در مجلس شورای اسلامی به مبلغ ۳.۱۷۴.۷۳۱.۰۰۰.۰۰۰ ریال تصویب و به دانشگاه ابلاغ گردید. به دلیل شرایط فعلی اقتصادی کشور؛ بودجه مصوب سال ۱۳۹۹ دانشگاه صرفا مبلغ ۲۴۰ میلیارد ریال بیش از بودجه هزینه ای سال ۱۳۹۸ می باشد.
وی افزود: افزایش حقوق اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه پس از تصویب بودجه سال ۱۳۹۹ دانشگاه تربیت مدرس به تصویب رسید و این مصوبه ۵۵۷ میلیارد ریال بار مالی برای بودجه هزینه ای دانشگاه دارد. با توجه به اینکه بخشی از اعتبارات سال قبل بودجه هزینه ای دانشگاه ها محقق نشده است ، لذا دانشگاه تربیت مدرس در سال ۱۳۹۹ با کسری اعتباری در حدود ۷۰۰ میلیارد ریال مواجه است.
وی تصریح کرد: بیش از ۸۰ درصد از بودجه دانشگاه صرف حقوق و مزایای اعضای هیات علمی و سایر پرسنل دانشگاه می شود و مابقی بودجه در امور پژوهشی و فناوری،‌ دانشجویی، بودجه هزینه ای مجموع دانشکده ها، پشتیبانی، ‌اداری و مالی و دفتر فنی، ‌آموزشی،‌ فرهنگی،‌ حق التدرس و حق محرومیت از مطب اعضای هیات علمی، پارک علم و فناوری و تعهدات سال هزینه می شود.
وی افزود: تاکنون ۴۶ میلیارد تومان از خزانه دولت برای سال ۹۹ دریافت کردیم که ۴۰ میلیارد از آن بابت حقوق و مزایا صرف شده است.
وی خاطر نشان ساخت: شرایط کرونا و تعطیلی سلف سرویس دانشجویی و کاهش خدمات رفاهی به دانشجویان سبب کاهش تعهدات مالی دانشگاه شده و بار مالی مستقیم از دانشگاه کم نکرده است. امیدواریم بتوانیم ۳۰ میلیارد تومان طلب بودجه ای که از سال گذشته داریم را وصول کنیم تا بتوانیم برخی از بدهی های دانشگاه را به حداقل برسانیم.
در ادامه اعضای شورای به بیان دیدگاه های خود در خصوص وضعیت بودجه ای دانشگاه پرداختند.
دکتر احمدی رییس دانشگاه نیز ضمن تشکر از دکتر موسوی به دلیل پیگیری های دلسوزانه و موفقی که در زمینه بودجه دانشگاه داشتند، خاطر نشان ساخت: امیدواریم با توجه به قول سازمان برنامه و بودجه و بند "و"، اصلاح بودجه ای برای دانشگاه صورت گیرد که در صورت تحقق این امر، کمک زیادی به دانشگاه خواهد شد.


22 خرداد 1399 / تعداد نمایش : 1018