متن کامل خبر


 
تشریح شیوه نامه رده بندی گرین متریک دانشگاه در نشست شورای راهبری مدیریت سبز

خلاصه خبر: در سی و یکمین نشست شورای راهبری مدیریت سبز دانشگاه، دستورالعمل رده بندی گرین متریک (Green Metric) دانشگاه در راستای طرح تحول راهبردی ارائه شد.

دکتر آرش رضایی عضو دبیرخانه شورای مدیریت سبز در آغاز این نشست در تشریح موضوع رده بندی گرین متریک، با بیان اینکه این شیوه نامه طی 4 ماه کار و بررسی تهیه شده است، گفت: بر اساس این شیوه نامه معیارهای هر بخش، پس از ابلاغ به کلیه واحدها مورد ارزیابی قرار می گیرد و دانشگاه بر اساس نزدیک شدن به اهداف توسعه پایدار، رتبه خود را در این رده بندی بهبود می بخشد.
رضایی موضوعات مهمی همچون؛ تنظیمات و زیرساخت،‌ انرژی و تغییرات اقلیمی،‌ پسماند و تصفیه فاضلاب، آب و حفاظت منابع آب،‌ حمل و نقل و آموزش و تحقیق را از پارامترهایی برشمرد که امتیازات نهایی آن در این رده بندی به عدد ده هزار می رسد.
وی افزود: تاکنون حدود 20 دانشگاه در این زمینه اقدام کرده اند و امیدواریم ما نیز بتوانیم با سنجش و بارگذاری دیتاها، رتبه بندی مطلوبی را بدست آوریم.
دکتر احمدی رییس دانشگاه نیز در این باره توصیه کرد یک نفر در دبیرخانه شورا به عنوان متولی تهیه دیتاها مشخص شود تا به صورت سیستماتیک و در مقاطع زمانی مشخص اطلاعات مورد نیاز را تهیه و در اختیار دفتر نظارت و ارزیابی قرار دهد.


22 خرداد 1399 / تعداد نمایش : 1119