متن کامل خبر


 
طی 3 هفته آینده درباره نحوه برگزاری امتحانات تصمیم گیری می شود

خلاصه خبر: رییس دانشگاه بر لزوم ایجاد شرایط مناسب برای دفاع مجازی دانشجویان و توجه دانشکده ها به جبران عقب ماندگی درسی دانشجویان در تابستان تاکید کرد.

دکتر احمدی در آغاز نشست 19 خرداد شورای دانشگاه گفت: بر اساس اعلام دولت مبنی بر بازگشایی دانشگاه ها از 17 خردادماه، دانشگاه تربیت مدرس این امر را با یک گام محتاطانه در خصوص دروس عملی دانشجویان دکتری آغاز کرد که شامل دانشجویان بومی و تهرانی و هم دانشجویان خوابگاهی می شود.
رییس دانشگاه افزود: در این راستا معاونت آموزشی و معاونت دانشجویی موارد بهداشتی و آموزشی را به دانشکده ها ابلاغ کردند و روسای دانشکده ها نیز باید در این زمینه نظارت کنند تا این امر با جدیت صورت گیرد و کلاس های عملی برگزار شود.
احمدی تصریح کرد: در صورتی که این روال بدون مشکل و بدون مشاهده موارد بیماری انجام شود، برای دروس عملی دوره کارشناسی ارشد نیز طی سه هفته آینده برنامه ریزی خواهیم کرد که با حضور در دانشگاه دروس عملی خود را به انجام برسانند.
وی گفت: پیش بینی می شود ترم حاضر تا اواسط تیرماه ادامه یابد و امتحانات به مردادماه و حتی دیرتر موکول شود و در این راستا از اساتید و مدیران گروه ها می خواهیم که امکان جبران عقب ماندگی های درسی دوران کرونا را برای دانشجویان در تابستان فراهم کنند و دانشجویان در آستانه دفاع نیز بتوانند بدون مشکل جلسات دفاع پایان نامه و رساله خود را به صورت مجازی و سیستماتیک برگزار کنند.
دکتر احمدی اظهار داشت: گذر از شرایط فعلی و توجه به حفظ کیفیت آموزشی، همکاری تک تک اعضای هیات علمی و گروه ها را می طلبد و باید با این چارچوب کنار بیاییم و پیش بینی ما بر این است که در مهرماه نیز دروس به صورت مجازی برگزار شود و قطعا آموزش های مجازی در سال 99 نیز ادامه خواهد یافت.
رییس دانشگاه در این باره خاطر نشان کرد: ایراداتی در برگزاری برخی دروس مجازی دیده شده و 17 درس از 1270 درسی که دانشگاه در این ترم ارائه کرده، برگزار نشده است که هرچند نسبت به دروس برگزار شده عدد ناچیزی است، اما باید روسای دانشکده ها، موارد را بررسی و حل و فصل کنند تا در تابستان به صورت جبرانی کلاس های مجازی آن ها برگزار شود.
وی با اشاره به نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم دانشجویان تصریح کرد: در این خصوص هیات رییسه دانشگاه طی سه هفته آینده و با توجه به رصد رفتار و عملکرد دانشجویان پس از ورود به دانشگاه و استقرار در خوابگاه، چگونگی شیوع بیماری، نحوه توجه و رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی دانشجویان و استقبال یا عدم استقبال دانشجویان برای حضور در دانشگاه تصمیم گیری خواهد کرد که در این راستا از اعضای هیات علمی و روسای دانشکده ها می خواهیم که پیشنهاد خود برای شیوه های برگزاری امتحانات به صورت مجازی و حضوری را با هیات رییسه مطرح کنند تا بتوانیم تصمیم نهایی را اتخاذ و اطلاع رسانی نماییم.
در پایان نشست، اطلاع رسانی برنامه درسی بازنگری شده دوره کارشناسی ارشد مکاترونیک که به تصویب شورای آموزشی دانشگاه و کمیسیون جامع آموزشی رسیده بود وفق آیین نامه برای اطلاع رسانی به اعضای شورای دانشگاه توسط دکتر کلباسی معاون آموزشی ارائه و مورد تصویب قرار گرفت.


22 خرداد 1399 / تعداد نمایش : 1671