متن کامل خبر


 
چهارمین مرحله پویش «زندگی، دست یاریگر توست» برگزار می شود

خلاصه خبر: چهارمین مرحله پویش «زندگی، دست یاریگر توست» با عنوان جشنواره «ادبی، فرهنگی و هنری دانشگاهیان» به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم برگزار می شود.

از ابتدای شیوع بیماری کرونا در کشور، دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی به عنوان یک نهاد مسوولیت پذیر در عرصه اجتماعی هم راستا با سایر اقشار مردم نقش غیرقابل انکاری در آگاهی بخشی و کمک به رفع این موضوع ایفا کرده اند. معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم به منظور انسجام بخشی به دستاوردهای دانشگاهی و پرهیز از اقدامات موازی، در مرحله چهارم پویش «زندگی، دست یاریگر توست» با همکاری پنج دانشگاه دیگر و مشارکت دانشگاهیان اقدام به برگزاری جشنواره ادبی، فرهنگی و هنری دانشگاهیان نموده است.
در مرحله اول این پویش دانشجویان و فعالان مجموعه های دانشجویی به کمک ستادهای مقابله با بیماری کرونا شتافتند و با فعالیت های داوطلبانه در مسیر رفع نیازمندی های این ستادها وارد صحنه شدند. در گام دوم، سایر ارکان دانشگاه به پویش پیوستند و با شعار همه دانشگاهیان همه مردم به صحنه مبارزه با کرونا آمدند. در گام سوم و همزمان با تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت مواسات و کمک مومنانه دوباره دست به کار شده و با راه اندازی صندوق نیکوکاری دانشگاهیان، پای به میدان حمایت از آسیب دیدگان کرونا گذاشتند.
در مرحله چهارم پویش، با به میدان آوردن ظرفیت های ادبی، فرهنگی و هنری جامعه دانشگاهی کشور، نسبت به ثبت و ماندگاری تلاش های جهادگونه پزشکان و کادرهای درمانی در تاریخ اقدام خواهد شد.
از جمله اهداف مهم این جشنواره می توان به تقویت مسوولیت اجتماعی جامعه دانشگاهی در مواجهه با موضوعات مهم اجتماع، به میدان آوردن ظرفیت کنش گران فرهنگی، ادبی و هنری دانشگاهی به منظور نقش آفرینی در ثبت هنرمندانه دستاوردهای تلاش چند ماهه کشور در کنترل کرونا، معرفی دستاوردهای دانشگاهیان در زمینه های ادبی، فرهنگی، هنری با موضوع مقابله با کرونا و ترویج فرهنگ سلامت محور با بهره گیری از ابزار ادبیات و هنر اشاره کرد.
این جشنواره در بخش های ادبی، فیلم و هنرهای نمایشی ، هنرهای تجسمی، هنرهای آوایی و خلاقیت و نوآوری برگزار می شود.
شایان ذکر است مهلت ثبت نام متقاضیان و ارسال آثار تا ۱۵ تیرماه ، مهلت داوری آثار تا هشتم مرداد و زمان برگزاری اختتامیه هفته سوم مرداد ماه ۹۹ می باشد.
اطلاعات بیشتر و فرم ثبت نام را از اینجا دریافت کنید.


18 خرداد 1399 / تعداد نمایش : 720