متن کامل خبر


 
آغاز فعالیت حضوری دانشجویان دکتری در دانشگاه

خلاصه خبر: برگزاری دروس عملی دانشجویان دکتری به صورت حضوری و فشرده از امروز هفدهم خرداد ماه آغاز و تا پنجم تیرماه ادامه دارد.

دکتر مسعود رضایی معاون دانشجویی دانشگاه با اعلام این خبر اظهار داشت: بر اساس ابلاغ ستاد ملی مبارزه با کرونا و تصمیم هیات رییسه دانشگاه، از امروز هفدهم خرداد ماه بازگشایی دانشگاه به شکل محدود و با اولویت اسکان دانشجویان غیر بومی در خوابگاه ها آغاز شده است. دانشجویان مقطع دکتری که واحد عملی دارند یا در مرحله تکمیل رساله خود هستند در گام اول در دانشگاه حضور می باشند و کلاس های تئوری نیز به روال قبل ، به صورت مجازی ادامه خواهد داشت.
با هماهنگی معاونت دانشجویی دانشگاه مقرر شد تا ضمن رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی و رعایت اصل حداقل تراکم حضور دانشجویان در خوابگاهها، کلاس های عملی به صورت محدود به مدت حداکثر 3 هفته از تاریخ ۱۷ خرداد تا ۵ تیرماه ۱۳۹۹ برگزار شود.
رعایت پروتکل ابلاغی مرکز بهداشت و درمان دانشگاه، مبنی بر لزوم بررسی سلامت دانشجویان، اعضای هیأت علمی و کارکنان بر اساس راهنمای گام دوم مبارزه با بیماری کووید 19 وزارت بهداشت و تکمیل فرم های خود اظهاری سلامت دانشگاهیان در زمان بازگشایی دانشگاه و طول بازه زمانی برگزاری کلاس های عملی نیمسال دوم ۹۹-۱۳۹۸ ضروری است.
همچنین برنامه اسکان موقت دانشجویان در خوابگاهها با رعایت حداقل تراکم حضور ( نفر در هر اتاق ۲،۳ و ۴ نفره و ۲ نفر در اتاق های بیش از 6 نفره) پیش بینی شده است. چنانچه در خوابگاهها نشانه ای از بروز علایم آلودگی به ویروس کرونا مشاهده شود، فرد مشکوک به بیماری و کلیه افراد مرتبط با وی بلافاصله قرنطینه خواهند شد. دانشجویان پس از اتمام دوره برگزاری کلاس های عملی تا تاریخ 5 تیرماه لازم است بلافاصله خوابگاه را تخلیه نموده و به شهر محل سکونت خود بازگردند. همچنین دانشجویانی که به دلایل پزشکی، مخاطرات ناشی از ابتلا یا احتمال آلودگی به ویروس و سایر دلایل موجه، امکان حضور در کلاس های عملی را ندارند، می توانند حداکثر تا پایان خرداد ۱۳۹۹ نسبت به ثبت درخواست حذف دروس عملی نیمسال جاری پس از تأیید استاد درس، گروه آموزشی و معاون آموزشی دانشکده اقدام کنند.
گفتنی است پس از اتمام برنامه دانشجویان دکتری در مرحله اول، نحوه و زمان برگزاری کلاس های عملی دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد دانشکده ها متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.


17 خرداد 1399 / تعداد نمایش : 1837