متن کامل خبر


 
شرایط و اولویت‌های بازگشایی خوابگاه‌های دانشگاه اعلام شد

خلاصه خبر: معاون دانشجویی دانشگاه با تشریح نحوه بازگشایی خوابگاه های دانشجویی این دانشگاه گفت: دانشجویان دوره دکتری که کار عملی دارند در اولویت اسکان قرار می‌گیرند.

دکتر مسعود رضائی در گفتگویی ضمن بیان این مطلب و با اشاره به تصمیم "ستاد کرونا"ی دانشگاه، در خصوص بازگشایی سراهای دانشجویی گفت: با توجه به اینکه در شرایط حال حاضر، سراهای دانشجویی آمادگی پذیرش تمامی دانشجویان را ندارند و پیرو تصمیم هیات رییسه دانشگاه، بازگشت دانشجویان به صورت حداقلی و مطابق با پروتکل‌های بهداشتی وزارت علوم در دستور کار قرار می‌گیرد.
وی با بیان اینکه در گام نخست، شرایط اسکان تعداد محدودی از دانشجویان مقطع دکتری در این سراها فراهم شده است، افزود: اولویت اسکان با آن دسته از دانشجویان مقطع دکتری است که در نیم سال تحصیلی جاری واحد عملی داشته و این واحدها را از ۱۷ خرداد تا حداکثر ۵ تیرماه ۹۹ به پایان خواهند رساند.
رضائی تاکید کرد: به منظور همراهی با آن دسته از دانشجویان مقطع دکتری که در مراحل تکمیل نهایی رساله خود می‌باشند و حداکثر نیاز به حضور یک ماهه در دانشگاه دارند، ظرفیت محدودی از سراهای دانشجویی به آنان اختصاص می یابد.
معاون دانشجویی دانشگاه فرآیند بازگشت دانشجویان را منوط به تکمیل کاربرگ خودارزیابی سلامت و مطابق الگوریتم اعلام شده از سوی مرکز بهداشت و درمان دانشگاه دانست و گفت: لازم است تمامی این دانشجویان پس از پایان فعالیت‌های آزمایشگاهی یا دوره‌های عملی خود، بلافاصله خوابگاه را تخلیه کرده و به محل سکونت خود باز گردند.
وی ضمن اعلام همراهی با دانشجویان، بر مراقبت‌های بهداشتی و فردی آنها تاکید کرد و گفت: در عین حال نظارت بر سلامت دانشجویان در دوره آموزش واحدهای عملی و فعالیت‌های پژوهشی را بر عهده کمیته ایمنی دانشکده‌ها دانست.
رضائی در پایان تصریح کرد: پس از پایان برنامه کلاس‌های عملی و پژوهشی دانشجویان دکتری، این معاونت مجددا شرایط را مورد ارزیابی قرار داده و وضعیت اسکان دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در سراهای دانشجویی را برای شرکت در کلاس‌های عملی و انجام فعالیت‌های پژوهشی اعلام خواهدکرد.


11 خرداد 1399 / تعداد نمایش : 2375