مركز رایانه دانشكده علوم انسانی كه فعالیت رسمی خود را از سال 1374 آغاز كرده بود پس از یك وقفه کوتاه‌مدت فعالیت جدی خود را مجدداً از سال 1377 دنبال كرد.
این مركز در حال حاضر در طبقه منفی یک دانشكده علوم انسانی مستقر است و در طی این مدت با انجام فعالیت‌های مختلف در زمینه علوم نرم‌افزاری نقش اساسی را در جهت توسعه علوم رایانه‌ای در بین كاربران (اعم از استادان، دانشجویان و كاركنان) دانشكده علوم انسانی ایفا نموده است.
به دلیل توسعه شبكه‌های كامپیوتری و همچنین گستردگی و توسعه سریع شبكه جهانی وب و به‌تبع آن ضرورت آشنایی و كاربرد اینترنت توسط اعضای هیأت‌ علمی این دانشكده، این مركز توانسته است نقش مهمی را برای اعضای هیأت‌ علمی در این زمینه ایفا نماید و به نحو مؤثر و مطلوبی زمینه‌های شركت استادان در گردهمایی‌ها و سمینارهای علمی و آموزشی در داخل و یا خارج از كشور را فراهم نموده و آنان را در ارتباط با مسائل علمی مرتبط با رشته تحصیلی خودشان یاری نماید و به‌طور قطع در تهیه مقالات علمی و دسترسی سریع و آسان به آخرین یافته‌های علمی و دستاوردهای تحقیقاتی ایشان نقش ارزنده‌ای داشته است.
مرکز رایانه دانشکده علوم انسانی، وظیفه پشتیبانی سخت‌افزاری و نرم‌افزاری حدود 400 عدد کامپیوتر به همراه تجهیزات جانبی آن را به عهده دارد.
دانشجویان گرامی می‌توانند همه‌روزه، به‌ غیر از روزهای پنج‌شنبه، جمعه و روزهای تعطیل، در شش ماه اول سال از ساعت 8 الی 18 و در شش ماه دوم سال از ساعت 8 الی 17 از سایت كامپیوتری دانشكده استفاده نمایند. لازم به توضیح است در این سایت جهت دسترسی به اینترنت، دارا بودن شناسه كاربری و كلمه رمز تحت دامنه Modares الزامی است.

خدمات مركز كامپیوتر دانشكده علوم انسانی
 • استفاده كاربران از اینترنت
  کاربران جهت استفاده از اینترنت در سطح دانشکده (بی‌سیم و کابلی) ملزم به دریافت شناسه کاربری و رمز عبور می‌باشند که همان آدرس پست الکترونیکی مدرس است. میزان استفاده کاربران در سطوح مختلف بدین شرح است: اساتید 10 گیگابایت در هفته، کارمندان 2 گیگابایت در هفته، دانشجویان دکتری 4 گیگابایت در هفته و دانشجویان کارشناسی‌ارشد 3 گیگابایت در هفته. لازم به ذکر است حساب کاربری افراد صبح هر دوشنبه از نو شارژ می‌شود.
 • طراحی و به‌روزرسانی وب‌سایت دانشكده
  این بخش از فعالیت‌های مركز كامپیوتر دانشكده شامل طراحی و به‌روز رسانی صفحات وب گروه‌های آموزشی و دیگر صفحات وب مربوط به دانشكده علوم انسانی در پورتال دانشگاه، اطلاع‌رسانی و همچنین برگزاری جلسات توجیهی برای اعضای محترم هیأت‌علمی دانشكده می‌باشد.
 • پشتیبانی سخت‌افزاری و نرم‌افزاری و نظارت بر کامپیوترها و دستگاه‌های جانبی موجود در دانشكده
  مركز كامپیوتر دانشكده موظف به پشتیبانی و برطرف نمودن مشكلات کامپیوترهای موجود دفتر اساتید، دفتر گروه‌ها، اتاق کارمندان، آزمایشگاه‌ها سایت و کلاس‌ها ( حدود 400 کیس و تجهیزات جانبی آن) و پاسخگویی به سؤالات كاربران در این خصوص می‌باشد.
 • طراحی، پشتیبانی و نظارت بر شبکه کامپیوتری دانشكده
  مركز كامپیوتر دانشكده موظف به نگهداری، برطرف نمودن مشكلات و گسترش شبکه كامپیوتری دانشکده می‌باشد.