•  شناسایی و انتخاب مواد
    مدیر گروه
    دکتر همام نفاخ موسوی

آمار و اطلاعات

گروه شناسایی و انتخاب مواد دانشگاه تربیت مدرس با دارا بودن تیمی از برجسته‌ترین متخصصین و دانشمندان در زمینه‌های مختلف علم و مهندسی مواد، فعالیتهای گسترده‌ای در مورد مسائل و پدیده‌های مطرح و پیشرفته مهندسی مواد پیگیری می‌نمایند. این گروه از جمله پیشتازان در مهندسی مواد در سطح کشور و جامعه بین الملل است.
از مهمترین زمینه‌های تحقیقاتی گروه می‌توان به تکنولوژی و متالورژی جوشکاری پرتوالکترونی، پرتو لیزر، ضربان مغناطیسی و اصطکاکی اغتشاشی و فرایندهای جوشکاری هیبریدی، نانومواد، بیومواد، پوششهای نانوساختار، پاشش سرد، شبیه‌سازی در مهندسی مواد، ریخته‌گری و انجماد فولادهای پیشرفته، شکست و خستگی مواد، مواد برای کاربردهای انرژی مانند سلولهای خورشیدی، ابرخازنها و فولادهای حامل هیدروژن اشاره نمود.
گروه شناسایی علاوه بر پرداختن به مسائل و موضوعات علمی روز دنیا در خصوص مهندسی و علم مواد، همواره تلاش می‌کند تا با برگزاری اردوها و سفرهای علمی، ارتباط با محققین خارج از کشور، سخنرانی کارشناسان و متخصصان، مشارکت در راه اندازی و بازدید از نمایشگاهها، برگزاری کنفرانسها، دعوت از متخصصین و صنعتگران، دانشجویان را هرچه بیشتر با جنبه‌های بین المللی، کاربردی و صنعتی مهندسی مواد آشنا سازد.
گروه شناسایی و انتخاب مواد همواره سعی داشته است تا فضایی دوستانه و سازنده میان اعضای هیأت علمی، کارمندان و دانشجویان از طریق برگزاری انجمنهای علمی، اردوهای تفریحی، نشست و برخواستهای اساتید و دانشجویان، جلسات پرسش و پاسخ، جشنها، گردهمائیهای سالانه و مانند آن ایجاد نماید.
فارغ التحصیلان گروه شناسایی با مهارتهای علمی و صنعتی و اجتماعی که در دوره تحصیلی خود به دست می‌آورند، شانس بالاتری برای اشتغال در بازار کار و یا ادامه تحصیل و فعالیت به عنوان محقق و پژوهشگر در داخل و یا خارج کشور نسبت به سایر فارغ التحصیلان به دست می‌آورند.
گروه شناسایی و انتخاب مواد همواره از دانشجویان و متخصصان داخل و خارج از کشور برای همکاریهای علمی و صنعتی، فرصت مطالعاتی و ادامه تحصیل دعوت به عمل می‌آورد.

اخبار

access deny [1368]