تربیت‌بدنی


 

bulletتاریخچه و معرفی گروه آموزشی علوم ورزشی

پس از تأسیس دانشگاه تربیت مدرس در سال 1361 گروه علوم ورزشی دانشگاه نیز در سال 1363 با پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد به صورت عمومی راه اندازی شد. در چند سال ابتدایی گروه فاقد عضو هیئت علمی ثابت بود و همه استادان آن مدعو بودند حتی مدیر گروه نیز از دانشگاه دیگری بود.

bulletپذیرش دانشجو

پذیرش دانشجو در گروه تربیت بدنی دانشگاه تربیت مدرس از سال 1363 در مقطع کارشناسی ارشد آغاز شد. همچنین پذیرش دانشجو در مقطع دکتری از سال 1368 در این گروه در دو گرایش مدیریت ورزشی و فیزیولوژی ورزشی آغاز شده است.
از سال 1393 به دلیل رشد و توسعه رشته تریبت بدنی گرایش ها به رشته تبدیل شدند و هر کدام دارای گرایش های متعددی گردید. همچنین در رشته فیزیولوژی ورزشی در دو گرایش عصب و عضله در ورزش و متابولیسم ورزشی دایر است و هر یک از این گرایش ها تعدادی دانشجو مشغول به تحصیل هستند.

bulletامکانات گروه

این گروه آموزشی درحال حاضر، دارای یک آزمایشگاه واقع در زیر زمین دانشکده علوم انسانی می باشد که به همراه اتاق گروه، فضای تخصصی گروه علوم ورزشی را در دانشکده علوم انسانی تشکیل می دهند. مسئولیت آزمایشگاه برعهده خانم دکتر مهدیه ملانوری است. آزمایشگاه علوم ورزشی به صورت چند منظوره شامل کلاس درس، محلی جهت ارائه واحدهای عملی به دانشجویان و نیز مکانی برای انجام پایان نامه های دانشجویان این گروه (با توجه به لزوم استفاده دانشجویان رشته فیزیولوژی ورزشی این گروه از امکانات آزمایشگاهی خاص در زمان انجام پایان نامه)، مورد استفاده قرار می گیرد. وجود مانیتور و پرژکتور در این آزمایشگاه امکان ارائه مطالب را از طریق کامپیوتر و نرم افزارهای مربوطه فراهم آورده است.