متن کامل خبر


 
انتخاب نماینده دانشجویی برای عضویت در کمیته انضباطی دانشجویان

خلاصه خبر: جلسه شورای فرهنگی و اجتماعی دانشگاه با حضور اعضاي آن پانزدهم آبان ماه برگزار شد.

جلسه شورای فرهنگی و اجتماعی دانشگاه با حضور اعضاي آن پانزدهم آبان ماه برگزار شد.
در ابتدای جلسه دكتر محمد جواد ناطق معاون فرهنگی و اجتماعی مسئله قربانی کردن در جریان حرکت دسته عزاداری را طرح و ضرورت رعایت برخی از ملاحظات بهداشتی را بیان کرد.
دکتر مسلمی ناييني به زمان نامناسب و تداخل برگزاری آن با کلاس‌های درس اشاره نمود که هم باعث ایجاد سرو صدا می‌شود و هم درخواست دانشجویان برای شرکت در این مراسم را در پی دارد. از طرفی وي به نارضایتی مردم و رانندگان به دلیل سد مسیر از سوی دسته عزاداری در خیابان اشاره کرد که ضرورت مدیریت و انجام هماهنگی‌های بیشتر با نیروی انتظامی و مسئولین دسته عزاداری را می‌طلبد.
حجت الاسلام دلنواز با عنایت به اینکه این برنامه تنها یک بار در سال اجرا می‌شود و دانشگاه همچون جامعه باید وظایف خود را در این زمینه ایفا کند، بر نماد پیش‌قراول بودن دانشگاه در اجرای مناسک عزاداری اشاره کرد.
وي بر حرکت دسته عزاداری در خیابان اطراف دانشگاه با رعایت ملاحظاتی اشاره داشت و بر رعایت مسائل بهداشتی در قربانی کردن تأکید نمود.
دکتر ناطق نيز پیشنهاد کرد به جای حرکت دسته عزاداری از مسیر ورودی شمال از سمت خیابان سیندخت و کوچه شهریور انجام پذیرد.
در ادامه جلسه درخواست معاونت دانشجویی برای انتخاب اعضای دانشجویی شورای انضباطی بدوی و اعضای شورای انضباطی تجدید نظر، بررسی و پیمان پیله‌چی‌ها، عمران احمدی و احمدرضا صالح به ترتیب واجد بیشترین آرا شدند.
همچنين درخواست معاونت دانشجویی برای برگزاری اردوهای کوهنوردی و برنامه‌های گل گشتی دانشجویان دختر دانشکده کشاورزی برای اجرا در شش‌ماه دوم سال 1396 بررسی و با شرط رعایت ضوابط و مقررات آئین‌نامه اردوهای دانشجویی به تصویب رسید.
درخصوص ملاحظات برگزاری دسته عزاداری و قربانی کردن در جریان حرکت آن مقرر شد برنامه‌ریزی برای حرکت عزاداری پس از نماز ظهر و عصر انجام شود، قربانی در محیط بهداشتی دانشگاه انجام شود و عزاداری خارج از دانشگاه، از ورودی جنوبی دانشگاه و خیابان سیندخت و شهریور برگزار شود.

22 آبان 1396 / تعداد نمایش : 1012