متن کامل خبر


 
بازدید هیئت رئیسه و تعدادی از اعضای هیئت علمی دانشکده کشاورزی از بوستان ولایت

خلاصه خبر: بازدید هیئت رئیسه و تعدادی از اعضای هیئت علمی دانشکده کشاورزی دانشگاه تربیت مدرس از بوستان ولایت

به گزارش روابط عمومی دانشکده در روز دوشنبه 2/9/1394 هیئت رئیسه و تعدادی از اعضای هیئت علمی دانشکده کشاورزی دانشگاه تربیت مدرس از بخش های مختلف بوستان ولایت بازدید کردند.

پس از این بازدید که به منظور ساماندهی بوستان ولایت با استفاده از "طرح جامع همکاری  دانشگاه تربیت مدرس و بوستان ولایت با محوریت دانشکده کشاورزی"بود، جلسه ای در همین رابطه با حضور آقایان دکتر سید مازیار حسینی، مشاور ویژه شهردار تهران، مهندس نویریان، مدیرکل برنامه ریزی و توسعه شهری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، و تیم بازدید کننده از دانشکده کشاورزی تشکیل گردید.

در این جلسه ابتدا آقای دکتر علی اصغر طالبی، رئیس دانشکده کشاورزی، ضمن اعلام آمادگی اعضای هیئت علمی دانشکده کشاورزی جهت ارائه پیشنهادات کاربردی به منظور ساماندهی فضای بوستان ولایت، اظهار داشت : رویکرد دانشگاه تربیت مدرس در حال حاضر ارتباط بیشتر با بخش های مختلف جامعه است و دانشکده کشاورزی می تواند با شهرداری تهران ارتباطات بسیار خوبی در زمینه های مختلف داشته باشد و وظیفه ی خود را نسبت به جامعه و محیطی که در آن قرار گرفته است به خوبی ایفا نماید.

وی افزود: بازدید اعضای هیئت علمی دانشکده از باغ شهر ولایت می تواند به ارائه طرح های کاربردی مبتنی بر واقعیت و ظرفیت بسیار بزرگی که در جنوب شهر تهران واقع شده است کمک نماید.

سپس آقای دکتر علی رضا بابایی، عضو هیئت علمی گروه علوم باغبانی دانشکده کشاورزی، به معرفی نمونه هایی از طرح های شاخص پیشنهادی توسط اعضای هیئت علمی دانشکده کشاورزی پرداخت که از جمله مهمترین طرح های پیشنهادی، طرح بوستان های تخصصی باغ گل های رز، باغ گل های پیازی، باغ گل های دارویی و نیز طراحی، مشاوره و نظارت بر اجرای گلخانه ی نمایشی بوستان ولایت بود.

در ادامه آقای دکتر محسن برزگر، عضو هیئت علمی گروه صنایع غذایی دانشکده کشاورزی، پیشنهاد ایجاد فضایی جهت آشنایی افراد جامعه با فرآیند تولید برخی از فرآورده های غذایی از جمله فرآورده های گوشتی، روغن و لبنیات را ارائه کرد. وی این طرح را دارای جنبه های مفید آموزشی و پژوهشی دانست و افراد هدف این طرح را دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی و افراد عادی جامعه ذکر کرد.

پیشنهاد دیگر آقای دکتر برزگر ایجاد یک پایلوت نیمه صنعتی جهت تولید عرقیجات سنتی و اسانس های گیاهی با اهداف آموزشی و تجاری بود.

پس از صحبت های اعضای دانشکده کشاورزی دانشگاه تربیت مدرس، آقای دکتر سید مازیار حسینی، مشاور ویژه شهردار تهران، ضمن تشکر از اعضای هیئت علمی دانشکده کشاورزی و استقبال از موضوعات طرح شده، تاکید کرد که شعار اصلی شهرداری تهران در طرح باغ شهر ولایت، ایجاد یک فضای غیر قابل رقابت در سطح کشور است. به این معنی که پروژه هایی در این باغ شهر در اولویت اجرا قرارخواهند داشت که به شکل متفاوت و یا اینکه برای نخستین بار در سطح کشور به مرحله ی اجرا درمی آیند.

در پایان این بازدید رئیس دانشکده کشاورزی اظهار امیدواری کرد که پیشنهادات مکتوب اعضای هیئت علمی، که در برگیرنده پروژه های متعددی است، پس از بررسی اولیه در هیئت رئیسه دانشگاه تربیت مدرس، در قالب یک بسته ی پیشنهادی حداکثر تا پایان آذرماه سال جاری تحویل شهرداری تهران و مدیریت اجرایی باغ شهر ولایت خواهد شد.

 

 

 

7 آذر 1394 / تعداد نمایش : 1962