متن کامل خبر


 
مراسم جشن عید سعید فطر در دانشکده کشاورزی برگزار شد.

خلاصه خبر: به گزارش روابط عمومی دانشکده، در روز شنبه مورخ 10/4/96 مراسم جشنی به مناسبت عیدسعیدفطر به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی در فضای باز دانشکده کشاورزی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشکده، در روز شنبه مورخ 10/4/96 مراسم جشنی به مناسبت عیدسعیدفطر به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی در فضای باز دانشکده کشاورزی برگزار شد.
در این مراسم پس از تلاوت آیاتی از کلام ا... مجید، ابتدا آقای دکتر مجید آقاعلیخانی، معاون دانشجویی و فرهنگی دانشکده، ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات دانشگاهیان در ماه پربرکت رمضان، فرارسیدن عید سعید فطر را تبریک و تهنیت گفت.
سپس آقای دکتر علی اصغر طالبی، رئیس دانشکده، طی سخنانی چنین گفت: عید سعید فطر را که یکی از اعیاد بزرگ امت اسلام است خدمت همکاران محترم و دانشجویان عزیز دانشکده کشاورزی تبریک عرض می­کنم. یاد شهدای گرانقدر هفتم تیر را گرامی می­داریم و به ارواح مطهر شهدای انقلاب و امام شهیدمان درود می­فرستیم.
خداوند متعال را شاکر هستیم که توفیق یک ماه روزه­داری و بندگی و عبادت را نصیب ما کرد. لازم است ابتدا از برادران خدمات که هر روز شرایط برگزاری نماز را در این محیط زیبا و در مجاورت شهید عزیز دانشکده، که انشاء­ا... شفاعت او نصیب همه ما بشود، فراهم کردند شکر و قدردانی بکنیم. همچنین سپاسگزارم از دانشجویان عزیزمان که به برگزاری مراسم کمک کردند و به ویژه باید قدردانی بکنم از جناب آقای دکتر آقاعلیخانی که با اقامه اذان و قرائت ادعیه و با صوت و لحن زیبای خودشان همه ما را در طول ماه مبارک رمضان به فیض رساندند. انشاء­ا... خداوند متعال به ایشان توفیق خدمتگذاری هر چه بیشتر به نسل جوان و کشور و نظام را پیش از پیش عنایت بکند.
همچنین سپاسگزارم از جناب حجت­الاسلام آقای دلنواز که به عنوان امام جماعت با توصیه­ها و بیانات ارزشمندشان دل های ما را متوجه بندگی خداوند متعال کردند.
الحمدالله امسال فضای معنوی ماه مبارک رمضان در دانشکده بسیار خوب بود و شاهد مشارکت دانشجویان، کارمندان و اساتید عزیزمان در برنامه­های این ماه بودیم.
امیدواریم آنچه که در این ماه بدست آوردیم را حفظ کنیم و فضای معنوی و روحیه اخوت و همدلی برادری را در دانشکده تداوم ببخشیم.
آقای دکتر طالبی گفت: در اینجا علاقه­مند هستم به 3 نکته اشاره داشته باشم. اولین نکته در مورد فرمایشات مقام معظم رهبری در خطبه­های نماز عید فطر است که فرمودند آتش به اختیار به معنای انجام کار فرهنگی خود جوش و تمیز است و در مقابل آتش به اختیار به معنای بی­قانونی و طلبکار کردن مدعیان پوچ اندیش و مدیون کردن جریان انقلابی نیست و نیروهای انقلاب بیش از همه، باید مراقب نظم و آرامش کشور و مراقب عدم سوء استفاده دشمنان از وضعیت کشور و مراقب حفظ قوانین باشند و در ادامه فرمودند این مراقبت­ها در درجه اول متوجه نیروهای انقلاب است که دلسوزانه مایلند کشور به سوی هدف­های خود حرکت کند و اشاره کردند به اینکه به زودی دولتی جدید تشکیل خواهد شد و کارهای بزرگی در پیش داریم که با همت مردم و مسئولین باید انجام بشود.
بنابراین مقام معظم رهبری حجت را بر همه تمام کردند و تکلیف را برای آحاد ملت بعد از برگزاری پرشکوه انتخابات ریاست جمهوری روشن کردند.
نکته دوم در مورد تفاوت نظریات و دیدگاه­ها در خصوص مدیریت اجرایی کشور و مسایل سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است. همه ما بر این موضوع واقف هستیم که همه ارکان نظام جمهوری اسلامی بر آمده از رأی مردم و مبتنی بر جمهوریت است.افراد و جریانات فکری دیدگاه­های خود را مطرح می­کنند و در زمان برگزاری انتخابات مردم به این دیدگاه­ها رأی می­دهند و این از افتخارات نظام جمهوری اسلامی است که مردم در تعیین سرنوشت کشور مشارکت دارند و باید توجه داشته باشیم که رأی دادن جزو حقوق قانونی، شهروندی و فردی افراد است و بر اساس قانون به هیچ کس ارتباطی ندارد که افراد به چه کسی رأی دادند و آنچه که مهم است مقام معظم رهبری بارها و بارها تأکید کردند مشارکت حداکثری و پرشور آحاد جامعه در تعیین سرنوشت کشور است و باید تشکر کرد از همه کسانی که از این حق قانونی خود استفاده کردند و تلاش بکنیم که افراد بی­تفاوت را هم متوجه اهمیت مشارکت در سرنوشت کشور بکنیم. اختلاف نظر در مورد مدیریت اجرایی کشور و سایر مسایل، مربوط به امروز و دیروز نیست و از ابتدای پیروزی انقلاب وجود داشته و این ویژگی طبیعی جمهوریت نظام است ولی بعد از انتخابات همه ما باید همت و تلاش خود را معطوف اهداف بالاتر بکنیم که آن اقتدار و پیشرفت نظام جمهوری اسلامی است.
در مورد اختلاف دیدگاه­ها خاطره­ای عرض کنم. در سال 1365 که همزمان با پیروزی­های بزرگ رزمندگان اسلام بود ایران فاو را فتح کرده بود در غروب یکی از روزها جمعی از رزمندگان اسلام در کنار شریعه­ای که از اروند به داخل نخلستان­ها کشیده شده بود جمع شده بودند و بحث سیاسی می­کردند و بنده هم توفیق حضور در جمع این عزیزان را داشتم. چند نفر مخصوصاً برادر رزمنده­ای از شهرستان فردوس در خراسان جنوبی اعتقاد داشتند اگر قدرت­های جهانی و استکبار به این نتیجه برسند که ما در این جنگ در حال پیروزی هستیم همه توان و قدرت خود را به کار خواهند گرفت و دست به اعمال غیر انسانی و بکارگیری سلاح­های غیر متعارف و مممنوعه خواهند زد تا جلوی پیروزی ایران را بگیرند. جمع بیشتری اعتقاد داشتند ما به زودی بصره را فتح و به سمت بغداد و کربلا پیش روی خواهیم کرد و تعدادی هم به فرمایشات حضرت امام رضوان ا... که بعد از عملیات بدر در سال 1363 که همین شهید گمنام عزیز دانشکده در آن عملیات به شهادت رسید و شهید مهدی باکری هم در آن عملیات به شهادت رسید و جسم پاک و مطهرش برای همیشه در دجله ناپدید شد استناد می­کردند که فرموده بودند کار برای خدا شکست ندارد و یا در جای دیگری فرموده بودند ما مکلف به انجام وظیفه هستیم و اگر انسان حقیقتاً به این نگرش عمیق رسیده باشد و به این حد از رشد رسیده باشد که کار برای خدا شکست ندارد هیچ وقت دچار یأس و نومیدی نخواهد شد. بسیاری از ما از نسل همان رزمندگان هستیم و خدا را شاکریم که جوانان ما دلبسته همان عزیزان و شهدا و رزمندگان هستند و این خاطره را عرض کردم تا نتیجه­گیری کنم که علی­رغم تفاوت در دیدگاه­ها دلهای ما همیشه با هم هست و در مقابل بدخواهان و دشمنان نظام همه ما در یک صف واحد هستیم.
نکته سوم در مورد شرایط منطقه و موقعیتی است که کشور ما در آن قرار دارد و ما باید شناخت واقعی از این موقعیت داشته باشیم. در یک طرف کشور ما افغانستان قرار دارد که ممکن است قدرت­های جهانی بعد از شکست در عراق و سوریه به این کشور به عنوان ظرفیت جدیدی برای ظهور داعش نگاه کنند. در جنوب شرق کشور پاکستان قرار دارد که مرکز آموزش و تربیت تفکرات وهابی و سلفی­گری است. در طرف دیگر عراق و سوریه قرار دارند که با برنامه­ریزی قطعی آمریکا و دلارهای نفتی کشورهای عربی درگیر یک جنگ تمام عیار با سپاه جهل و تاریکی هستند. کمی دورتر بحرین و یمن مظلوم قرار دارند که درگیر مبارزه و جنگ با جنود شیطانی جهانی و منطقه­ای هستند.
اخیراً هم حکومت­های سرسپرده کشورهای عربی خلیج فارس به سرکردگی حکام جاهل عربستان بعد از شکست­هایی که در عراق و سوریه خوردند پرده را کنار زدند و دشمنی خود را با ایران کاملاً آشکار کردند و تمام توان خود را برای نا امن کردن کشور بکار گرفتند.
کشور ما در این منطقه پرآشوب قرار گرفته ولی به برکت جانفشانی و مرارت­های فرزندان شجاع و حافظان امینت کشور در آرامش و امنیت به سر می­برد و ما باید قدردان این عزیزان باشیم و با آمادگی و هوشیاری ملت و همچنین درایت و هدایت مقام معظم رهبری و تلاش مسئولین کشور، عمال منطقه­ای استکبار راه به جایی نخواهند برد و در سراشیبی زوال و نابودی قرار دارند. در خصوص حوادث منطقه شاید بتوان از زاویه دیگری هم به موضوع نگاه کرد و آن اینکه فراتر از اراده­های بشری و قدرت جهانی، اراده و مشیت الهی جهان را مدیریت می­کند. قدرت­های جهانی گمان کردند با ایجاد داعش ابتدا عقبه استراتژیک ایران را از بین ببرند و سپس به کشور ما ضربه بزنند. در حالیکه آنها به دست خودشان بخش اعظم سپاه جهل و ارتجاع را از اقصی نقاط جهان در عراق و سوریه جمع کردند و امروز این جماعت تاریک اندیش و سپاه شیطان به دست مردم این کشورها و با حمایت جمهوری اسلامی در شرف اضمحلال و نابودی کامل قرار دارند و خطر بزرگی از سر دنیای اسلامی رفع خواهد شد. و امروز که مزدوران استکبار در مرحله نابودی کامل قرار دارند سردمداران واقعی آنها به ویژه آمریکا و عربستان پرده­ها را کنار زدند و به تکاپو افتادند ولی بر مبنای وعده الهی، پیروزی از آنِ جبهه ی حق است که ان تنصرا... ینصرکم و یثبت اقدامکم و لازمه نصرت خداوند اتحاد و همدلی و چنگ زدن به رسیمان الهی است و همیشه به یاد داشته باشیم که ان المومنون اخوه.
آقای دکترطالبی در پایان سخنانش برای همه ی دانشگاهیان دانشکده کشاورزی آرزوی سربلندی و موفقیت کرد.
پس از سخنان رئیس دانشکده، حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا دلنواز، مسئول دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشکده، نیز سخنانی را ایراد نمودند.گفتنی است در این مراسم از زحمات تعدادی از پرسنل دانشکده که در برپایی مراسم نماز جماعت و ادعیه ی ماه مبارک رمضان تلاش خالصانه ای داشتند تشکر و قدردانی به عمل آمد.
منبع تهیه خبر و عکس: روابط عمومی دانشکده کشاورزی

14 تیر 1396 / تعداد نمایش : 679