متن کامل خبر


 
نشست هم‌اندیشی یک‌روزه نخستین کنفرانس بین¬المللی و دهمین کنگره ملی علوم باغبانی ایران در دانشکده کشاورزی دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد

خلاصه خبر: این نشست باحضور اعضای کمیته های علمی و اجرایی، و همچنین اعضای هیات مدیره انجمن علوم باغبانی ایران در محل دانشکده کشاورزی دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشکده،  نخستین کنفرانس بین ­المللی و دهمین کنگره ملی علوم باغبانی ایران (IrHC2017) با شعار "تولید محصولات باغبانی در ایران: ظرفیت‌ها،چالش‌ها،راهبردهاوهمکاری‌هایبین‌المللی"  و با مشارکت انجمن بین‌المللی علوم باغبانی (ISHS)، انجمن علوم باغبانی ایران (IrSHS) و معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی در تاریخ 17-13 شهریور ماه سال 1396 در دانشگاه تربیت مدرس  برگزار خواهدشد. دبیرخانه ی برگزارکننده ی این کنفرانس بین المللی به ‌منظور برگزاری شایسته ی این رویداد علمی، در تاریخ 22 دی ماه 1395  نشست هم‌اندیشی یک‌روزه­ای را  با حضور بیش از 50 نفر از اعضای کمیته های علمیو اجرایی،وهمچنین اعضای هیات مدیره انجمن علوم باغبانی ایران در محل دانشکده کشاورزی دانشگاه تربیت مدرس برگزار کرد.

این نشست که با خیرمقدم دکتر جلالی، معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس، و دکتر نجفی، معاون پژوهشی دانشکده کشاورزی دانشگاه تربیت مدرس آغاز گردید، در بخش اول با سخنرانی دکتر فتوحی، ریاست محترم انجمن علوم باغبانی ایران و دکتر غلامی، ریاست محترم دانشگاه بوعلی سینا همدان و همچنین ارائه گزارش اقدام­های انجام شده در سطح ملی و بین­المللی و همچنین بخش علمی  IrHC2017توسط دبیر علمی آقای دکتر کاظم ارزانی، و گزارش بخش اجرایی و دبیرخانه توسط دبیر اجرایی، آقای دکتر علیرضا بابایی خاتمه یافت.

پس از آن، شرکت‌کنندگان در قالب سه کارگروه علمی، مالی و اجرایی به بحث و تبادل نظر پيرامون موضوعات مختلف و نحوه برگزاری نخستینکنفرانس بین­المللی و دهمین کنگره ملی علوم باغبانیایران پرداختند. جلسه جمع‌بندی مصوبات کارگروه‌ها، جلسه هیات مدیره انجمن علوم باغبانی ایران و جلسه هیات تحریریه مجله علوم و فنون باغبانی ایران، بخش بعد از ظهر این هم‌اندیشی را به خود اختصاص داد.

در پايان این نشست یک روزه،که علاوه بر جلسات و کارگروه‌های هم‌اندیشیIrHC2017، جلسه هیات مدیره انجمن علوم باغبانی ایران و هیات تحریریه مجله علوم و فنون باغبانی ایران را نیز تحت پوشش داد،دبیرخانه IrHC2017از حضور صمیمانه کلیه شرکت‌کنندگان،و همچنین معاون آموزشی دانشگاه، هیات رئیسه دانشکده کشاورزی دانشگاه تربیت مدرس و هیات مدیره انجمن علوم باغبانی ایران،تشکر و قدردانی کرد و ضمن استقبال از نظرات و پیشنهادات سازنده، متخصصین، باغداران و صاحب‌نظرانبخش باغبانی کشور را برای حضور در این رویداد مهم علمی  دعوت نمود.

لازم به ذکر است با توجه به موافقت­نامه تنظیم شده بین دبیرخانه IrHC2017و ISHS، عضویت شرکت­کنندگان در نخستین کنفرانس بین­ المللی و دهمین کنگره ملی علوم باغبانی ایران (IrHC2017) با پرداخت حق عضویت سال 2017 انجمن بین المللی علوم باغبانی، تا پایان سال 2018 تمدید خواهد شد. از اين رو به منظور تسهیل در پرداخت حق عضویت انجمن بین­المللی علوم باغباني، حساب مشترکی توسط دبیر و دبیر اجرایی IrHC2017اعلام گرديد تا علاقمندان به عضویت در ISHS،حق عضويت خود را به مبلغ 360000 تومان (80 یورو) و دانشجویان تحصیلات تکمیلی، 180000 تومان (40 یورو) به صورت علی الحساب به این حساب واریز تا اقدام­های لازم جهت عضويت ايشان به عمل آید.اطلاعات تکمیلی در سایت کنگره به آدرسwww.IrHC2017.org  قرار خواهد گرفت.

4 بهمن 1395 / تعداد نمایش : 1125