متن کامل خبر


 
برگزاری جلسات هم اندیشی استادان در دانشکده کشاورزی

خلاصه خبر: به گزارش روابط عمومی دانشکده، جلسات هم اندیشی استادان دانشکده کشاورزی از ابتدای مهرماه سال جاری آغاز شد و طبق برنامه در هفته های آتی ادامه خواهد داشت.

 به گزارش روابط عمومی دانشکده، جلسات هم اندیشی استادان دانشکده کشاورزی از ابتدای مهرماه سال جاری آغاز شد و طبق برنامه در هفته های آتی ادامه خواهد داشت.

در روز چهارشنبه مورخ 14/7/95 اولین جلسه ی هم اندیشی استادان دانشکده با موضوع "بررسی مسائل مرتبط با تغییر اقلیم کشور" با حضور هیئت رئیسه و جمعی از استادان دانشکده‌ی کشاورزی برگزار شد.

این جلسه با تلاوت آیاتی از کلام ا... مجید آغاز شد و سپس خانم دکتر چوبچیان، عضو هیئت علمی گروه ترویج و آموزش کشاورزی و دبیر جلسات هم اندیشی استادان دانشکده، ضمن عرض خیرمقدم، ابراز امیدواری کرد که این جلسات نتیجه ی مطلوبی در جهت کمک به حل مسائل گوناگون کشور داشته باشد.

سپس آقای دکتر علی اصغر طالبی، رئیس محترم دانشکده کشاورزی، نیز با ارائه سخنانی بر اهمیت حضور در این جلسات تاکید و برگزاری این جلسات را حرکتی در جهت طرح مسائل اساسی کشور به ویژه در حوزه ی کشاورزی دانست و اظهار داشت که با توجه به نظرات مقام معظم رهبری در خصوص کرسی های آزاداندیشی، بنده اعتقاد دارم هم اندیشی استادان دانشگاه و دانشکده کشاورزی در حوزه‌ی رسالتهای علمی می تواند برای کشور سودمند باشد. وی افزود: چه موضوعاتی مهم ‌تر از مباحث علمی است که دقیقا مرتبط با تخصص استادان دانشکده کشاورزی است  و برای تصمیم ‌گیری و همفکری جهت حل این مسائل چه جایی بهتر از این مجامع علمی وجود دارد؛ امروزه ما از چه کسی انتظار داریم که در مورد موضوعات خشکسالی، تغییر اقلیم کشور و اثرات جانبی آن صحبت کند و در زمینه‌ی حل مشکلات مرتبط با آن راه حل پیشنهاد کند؟ قطعا صاحبنظران و صاحبان علم و دانش باید این کار را انجام دهند. بنابراین ما با مشورت و راهنمایی آقای دکتر فلاح رفیع، مسئول محترم نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، به این نتیجه رسیدیم که بحث هم اندیشی استادان را به سمت و سویی ببریم که برای کشور مفید واقع شود. رئیس دانشکده در پایان گفت ما با این نگاه باید در جلسات شرکت کنیم و از این جلسات انتظار خروجی شایسته جهت ارائه به جامعه و مسئولین محترم کشور و حتی مقام معظم رهبری وجود دارد.

در ادامه کلیپی با موضوع تغییر اقلیم توسط گروه مهندسی منابع آب پخش شد و سپس استادان حاضر در جلسه پیرامون این موضوع به گفتگو و مشورت پرداختند و نظرات، پیشنهادات و راهکارهای خود را ارائه دادند. گفتنی است که بدلیل اهمیت موضوع مورد بحث، ادامه ی این جلسه، با موضوع بررسی مسائل مرتبط با تغییر اقلیم کشور، به جلسه ی آتی در روز چهارشنبه 12/8/95 موکول شد.

10 آبان 1395 / تعداد نمایش : 784