متن کامل خبر


 
مراسم جشن آغاز سال تحصیلی جدید در دانشکده کشاورزی برگزار شد.

خلاصه خبر: به گزارش روابط عمومی دانشکده، در روز چهارشنبه مورخ 7/7/1395 مراسم جشن آغاز سال تحصیلی جدید در دانشکده کشاورزی برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی دانشکده، در روز  چهارشنبه مورخ 7/7/1395 مراسم جشن آغاز سال تحصیلی جدید در دانشکده کشاورزی برگزار شد.

در این مراسم که معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس و دانشجویان جدیدالورود دانشکده نیز حضور داشتند، پس از قرائت آیاتی از کلام ا... مجید و پخش سرود افتخارآمیز جمهوری اسلامی ایران، آقای دکتر علی اصغر طالبی، رئیس دانشکده کشاورزی، ضمن عرض خیر مقدم به دانشجویان جدیدالورود به دومین دانشکده ی کشاورزی برتر کشور گفت: همه ی شما دانشجویان عزیز جدیدالورود انسان هایی شایسته و نخبه هستید که توانستید در دانشگاه تربیت مدرس، که به فرمایش مقام معظم رهبری درالتّاج دانشگاه های کشور است، پذیرفته شوید. به یقین برای دستیابی به این موفقیت زحمات زیادی کشیدید و بذری را کاشتید که امروز شاهد رویش نهال آن هستید و در طی این دوره ای که در دانشکده کشاورزی حضور دارید باید این نهال را که نهال علم و دانش است، پرورش بدهید. پرورش این نهال

مستلزم تحمل رنج و زحمت است زیرا در دانشگاه تربیت مدرس کسی بدون کار و تلاش به موفقیتی دست نخواهد یافت.

لازمه ی موفقیت و رضایت مندی داشتن برنامه و برنامه ریزی مناسب آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، ورزشی، تفریحی و نظایر آن است. همکاران بنده، اساتید و کارکنان دانشکده تلاش می کنند با برنامه ریزی مسیر فعالیت شما را هموار کنند ولی کسی که باید این مسیر را طی کند شما هستید. شما هستید که باید در کلاس ها به صورت منظم شرکت کنید. دروس تئوری و عملی خود را فرا بگیرید و دوره ی آموزشی را با موفقیت به اتمام برسانید.شما هستید که باید برای انجام پایان نامه و رساله در مزرعه و آزمایشگاه تلاش بکنید، نتایج کار خود را تجزیه و تحلیل بکنید. پایان نامه و رساله را بنویسید. نتایج کار خود را در بهترین مجلات دنیا منتشر کنید و همه ی اینها تحت نظر و مدیریت گروه و اساتید محترم و تلاش و پشتکار شما میسر خواهد بود.

آقای دکتر طالبی گفت: همچنانکه استحضار دارید دانشکده کشاورزی دانشگاه تربیت مدرس با داشتن بیش از 80 عضو هیئت علمی و 550 دانشجوی ارشد و 354 دانشجوی دکتری یکی از دانشکده های پیشرو در زمینه ی تولید علم در کشور است و امیدواریم دانشجویان جدیدالورود این مسیر درخشان را با قدرت بیشتر ادامه بدهند و برای کشور خودشان افتخار آفرین باشند.

رئیس دانشکده ی کشاورزی لازمه ی افتخار آفرینی و موفقیت را داشتن انگیزه های متعالی و اهداف بزرگ و اعتقاد راسخ به این موضوع که آگاهی و علم بالاترین ارزش انسانی است، خواند و افزود: همچنان که مولی علی (ع) فرمودند ارزش هر انسان به قدر علم اوست. البته علم باید مفید و سودمند باشد. همچنانکه پیامبر عظیم الشان اسلام فرمودند  اللهم انی اعوذ بک من علم لاینفع یعنی خدایا پناه می برم به تو از علمی که سودی نداشته باشد. بنابراین علم باید در زندگی مردم و در اقتصاد کشور موثر باشد. وقتی که به فرموده ی پیامبر اسلام دانشمندان وارثان پیامبران هستند علم دانشمندان باید در اداره ی جامعه، در اقتصاد، در رفاه و آسایش مردم و در ایجاد یک زندگی شرافتمندانه برای آحاد جامعه نقش داشته باشد.

امروز دانشگاه های مهم و بزرگ دنیا پایگاه اشتغال زایی و کار آفرینی هستند و دانشگاه های ما هم باید به سمت دانشگاه های موثر در اقتصاد کشور حرکت بکنند. ضمن اینکه آموزش و پژوهش فناورانه و کارآمد باید همواره هسته ی مرکزی فعالیت دانشگاه باشد و انتشارات علمی  ارزشمند همواره از جایگاه ویژه ای برخوردار خواهد بود برای اینکه علم با انتشار آن شناخته می شود و عالم و دانشمند هم با انتشارات آن ارزیابی و شناخته می شوند. لذا هیچ تضادی بین تحقیقات کاربردی و فناورانه و انتشارات علمی وجود ندارد.

وی افزود: در دوسال اخیر با هدف بستر سازی مناسب برای کارآفرینی و توسعه شرکت های دانش بنیان و تجاری سازی علم، بخش مهمی از پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس به دانشکده کشاورزی منتقل شد و در ماه های اخیر دفاتری برای استقرار شرکت های دانش بنیان در ساختمان مرکزی دانشکده ساماندهی شد و انشاا... با حمایت رئیس محترم دانشگاه و هیئت رئیسه ی محترم و جناب آقای دکتر امی، سرپرست پارک علم و فناوری و همکاران محترمشان امیدواریم ساختمان اصلی پارک در مجاورت خوابگاه شهید احمدی روشن تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد.

آقای دکتر طالبی خاطرنشان کرد  امیدواریم این بسترسازی باعث شود دانشکده کشاورزی که در سالیان گذشته در تولید علم و انتشارات علمی بسیار خوش درخشیده، در زمینه ی تجاری سازی علم و کارآفرینی هم بدرخشد.

دانشکده کشاورزی ظرفیت و پتانسیل لازم را برای یک جهش بزرگ در زمینه ی تجاری سازی علم را داراست و باتکیه بر اساتید برجسته و دانشجویان نخبه انشاا... در این زمینه هم موفق خواهد بود.

این دانشکده تنها دانشکده ی کشاورزی کشور است که 5 نفر از اساتید آن در زمره ی دانشمندان برتر رشته ی خود در دنیا و جزو یک درصد دانشمندان برتر براساس استناد به داده های پایگاه ISI هستند و این فوق العاده مایه ی افتخار و مباهات است.

رئیس دانشکده ی کشاورزی در پایان سخنان خود با اشاره به همزمانی روزهای آغازین مهرماه تحت عنوان بهار علم و دانش و فصل جنبش و کوشش با هفته ی دفاع مقدس گفت: این فرصت را مغتنم شمرده، درود می فرستم بر شهدای عزیز دفاع مقدس که جان خود را برای دفاع از اسلام و سرزمین مقدس ایران فدا کردند و این سرزمین را در مقابل دشمنان حفظ نمودند. شهدا هم عموما مثل شما جوانانی بودند که وقتی دشمن به این کشور حمله کرد کلاس های درس را رها کردند و به سمت جبهه های نبرد شتافتند و اجازه ندادند که پرچم مقدس ایران عزیز بر زمین بیفتد. امیدوارم که همواره قدردان شهداء باشیم و راه آنان را ادامه دهیم. ادامه ی راه شهداء هم به این معنا است که این کشور قدرتمند و این پرچم افتخارآمیز همواره محکم و استوار در اهتزاز باشد و ایران در همه ی صحنه های جهانی بدرخشد و همانا که تنها مسیر درست اقتدار و ماندگاری کشور از طریق جهاد علمی و دستیابی به فناوری های برتر است.   

سپس حجت الاسلام والمسلمین آقای دلنواز، مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشکده، با تاکید بر علم آموزی و اهمیت علم و دانش در اخباردینی  و احادیث اسلامی، برای همگی دانشجویان در این راه خطیر، موفقیت و پیشرفت روزافزون در جهت اعتلای بیش از پیش  نام ایران اسلامی آرزو کرد.

اجرای سرود به مناسبت اعیاد گذشته ی اسلامی، نظیر غدیر و قربان، توسط گروه سرود کارکنان دانشکده (رویش امید)، اجرای موسیقی سنتی توسط گروه موسیقی دانشکده ، پخش کلیپ تصاویر بخش های مختلف دانشکده، اجرای تئاتر، شعرخوانی توسط مجری برنامه، موسیقی سنتی و آواز ایرانی توسط کانون موسیقی دانشگاه تربیت مدرس، تقدیر از یکی از نیروهای نمونه ی بخش خدمات دانشکده و پذیرایی از بخش های دیگر این مراسم بود.

در این جشن دانشجویان نمونه ی ورودی جدید دانشکده در رشته های مختلف، ضمن دریافت لوح تقدیر، مورد تشویق حضار قرار گرفتند همچنین به مناسبت هفتم مهرماه "روز آتش نشانی و ایمنی"، از آقای هاشم نریمانی، مسئول واحد آتشنشانی و خدمات ایمنی دانشکده، بااهدای لوح تقدیر، قدردانی شد.

3 آبان 1395 / تعداد نمایش : 725