متن کامل خبر


 
میزبانی دانشکده کشاورزی از دانشجویان غیرایرانی دانشگاه تربیت مدرس

خلاصه خبر: در روز دوشنبه 22/6/1395 همزمان با عید سعید قربان، اردوی یک روزه دانشجویان غیرایرانی دانشگاه تربیت مدرس در محل فضای باز دانشکده کشاورزی برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی دانشکده، در روز دوشنبه 22/6/1395 همزمان با عید سعید قربان، اردوی یک روزه دانشجویان غیرایرانی دانشگاه تربیت مدرس در محل فضای باز دانشکده کشاورزی برگزار شد.
در این اردوی یک روزه که به همت کانون بسیج اساتید دانشگاه تربیت مدرس و با همکاری معاونت دانشجویی دانشگاه، هیئت رئیسه و معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشکده کشاورزی برگزار شد، تعدادی از دانشجویان غیرایرانی رشته های مختلف دانشگاه، به همراه خانواده، روز تعطیل عیدسعید قربان را در این دانشکده گذراندند.
در ابتدای این برنامه، آقای دکتر مجیدآقاعلیخانی، معاون دانشجویی و فرهنگی دانشکده کشاورزی، ضمن تبریک عیدسعید قربان، مقدم دانشجویان غیرایرانی دانشگاه، مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه و تعدادی از اساتید عضو این کانون را خیرمقدم گفت و ابراز خرسندی نمود از اینکه این برنامه ی فرهنگی در محل دانشکده کشاورزی برگزار می شود.
سپس آقای دکتر سیدحسن مسلمی نائینی، مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه تربیت مدرس، ضمن تشکر از مسئولین دانشکده کشاورزی جهت میزبانی این برنامه ی فرهنگی- سیاحتی، تاکید کرد که این برنامه بنا به تقاضای فراوان دانشجویان و به ویژه دانشجویان غیرایرانی دانشگاه در راستای برگزاری برنامه های فرهنگی و اردوهای یک روزه ی زیارتی، سیاحتی و گلگشت و خصوصا به همراه اساتید خود و دیگر اعضای هیئت علمی، برگزار شده است و هدف از برگزاری اینگونه برنامه ها تقویت روحیه دانشجویان و ایجاد نشاط و تقویت انگیزه ی ایشان است. وی همچنین حامل پیام آقای دکتر محمدتقی احمدی، رئیس دانشگاه تربیت مدرس، بود که ابراز تمایل و علاقه مندی خود را برای حضور در جمع دانشجویان غیرایرانی در برنامه های فرهنگی دانشگاه اعلام فرموده بودند ولی به دلیل حضور در یک سفر زیارتی، نتوانستند امروز ما را همراهی نمایند.
برنامه در نوبت صبح، با پذیرایی، اجرای مسابقه و سرگرمی نظیر دارت، حلقه ی لاغری، تنیس روی میز و پخش ترنم موسیقی به مناسبت عید سعید قربان به زبان های عربی و فارسی، اهدای توپ ورزشی به فرزندان دانشجویان غیرایرانی، برنامه استخرآقایان، اقامه ی نماز جماعت ظهر و عصر و سپس صرف نهار ادامه یافت.
سپس آقای دکتر مختارجلالی جواران، معاون آموزشی دانشگاه، به نمایندگی از هیئت رئیسه ی دانشگاه، ضمن تشکر از دانشکده کشاورزی جهت میزبانی مطلوب این برنامه ی فرهنگی، ابراز امیدواری کرد که اینچنین برنامه های فرهنگی تداوم یابد. وی همچنین با ذکر سخنانی در مورد مسائل آموزشی دانشجویان ایرانی، از دانشجویان غیرایرانی خواست با بیان دیدگاه ها، نظرات و پیشنهادات خود، مسئولین دانشگاه را در جهت بهبود امور آموزشی و پژوهشی یاری دهند.
سپس سه نفر از دانشجویان غیرایرانی به نمایندگی از دانشجویان حاضر در اردو سخنانی را ایراد و درخواست هایی را مطرح کردند.
ابتدا آقای احمد رحل، دانشجوی دکتری پزشکی از کشور سوریه، ضمن ابراز خرسندی و خشنودی از تحصیل در دانشگاه تربیت مدرس، مراتب تشکر و قدردانی خود را از جمهوری اسلامی ایران، جهت ایجاد بستری مناسب برای تحصیل او و دیگر دانشجویان غیرایرانی، اعلام داشت و با بیان خاطره ای از حضور در یک کنفرانس بین المللی، بعنوان دانشجوی دانشگاه تربیت مدرس از ایران، از اینکه نام جمهوری اسلامی ایران و دانشگاه تحصیلات تکمیلی تربیت مدرس در جوامع علمی بین المللی شناخته شده و مطرح است، به نیکی یاد کرد.
وی سپس با بیان مختصری از وضعیت کنونی کشورش و شرایط بحرانی جنگ در نقاط مختلف آن و تاکید بر شرایط سخت کودکان بی پناه، در حالی که اشک می ریخت، برای نابودی دشمنان اسلام و بالاخص آل منحوس سعود دعا کرد.
سپس آقای عباس حسن، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته ی مهندسی برق قدرت از کشور لبنان، با تشکر از میزبانی مطلوب دانشکده کشاورزی، درخواست کرد که اینگونه برنامه های فرهنگی دانشگاه بیشتر شود و برای شرکت و اجرای این برنامه ها اعلام آمادگی کرد.
در بخش آخر سخنان دانشجویان غیرایرانی، آقای محمد داوود سخنور، دانشجوی دکتری فلسفه تعلیم و تربیت اسلامی از کشور افغانستان، از جایگاه و کیفیت سطح علمی دانشجویان فارغ التحصیل کشورش در دانشگاه های ایران و تربیت مدرس، که در امور مختلف کشور افغانستان شاغل می باشند، گفت و تشکر و قدردانی خود را اعلام داشت.
گفتنی است که اجرای مسابقه حلقه لاغری با اهدای جایزه به نفرات برتر، برنامه استخر بانوان، حلقه های مشورتی دانشجویان با اساتید، اجرای همگانی سرود ای ایران، صرف بلال ارگانیک محصول دانشکده، صرف عصرانه و عکس یادگاری از برنامه های نوبت بعدازظهر این اردوی یک روزه بود.

28 شهریور 1395 / تعداد نمایش : 852