متن کامل خبر


 
برگزاری مراسم معارفه مسئول جدید بسیج دانشجویی در دانشکده کشاورزی

خلاصه خبر: در روز سه شنبه مورخ 16/6/1395 مراسم معارفه ی مسئول جدید بسیج دانشجویی دانشکده کشاورزی در اتاق شورای دفتر ریاست این دانشکده برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی دانشکده، در روز سه شنبه مورخ 16/6/1395 مراسم معارفه ی مسئول جدید بسیج دانشجویی دانشکده کشاورزی در اتاق شورای دفتر ریاست این دانشکده برگزار شد.
در این جلسه که با حضور آقایان دکتر علی اصغر طالبی، رئیس دانشکده، دکتر مجیدآقاعلیخانی، معاون دانشجویی و فرهنگی، و حجت الاسلام والمسلمین دلنواز ، مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشکده، میثم هادی پور، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس، و جمعی از دانشجویان بسیجی دانشکده کشاورزی برگزار شد، پس از تلاوت آیاتی از کلام ا... مجید، ابتدا آقای دکتر علی اصغر طالبی، رئیس دانشکده، با ابراز خرسندی از حضور در جمع دانشجویان بسیجی اظهار داشت: حضور در جمع شما بسیجیان عزیز مایه ی آرامش و تقویت روحیه است و از اینکه بار دیگر چنین توفیقی دست داد تا بتوانم در جمع شما دوستان بسیجی حضور داشته باشم، خدا را شاکرم.
بهترین ایام عمر بنده در جوانی همان ایامی بود که افتخار حضور در جمع بسیجیان و جهادگران عرصه دفاع از کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی را داشتم و همواره بر روحیات و انگیزه های جوانان آن دوران غبطه می خورم. بهترین دوستان بنده که سال ها با هم در یک اتاق دانشجویی زندگی می کردیم در فواصل بین ترم ها و یا در تابستان ها و یا در زمان انجام عملیات عازم جبهه های نبرد حق علیه باطل می شدیم به شهادت رسیدند و امروز امثال بنده باید آرزو بکنیم که این دوستان دست ما را بگیرند.
از همان ایام یادگرفتیم که بعنوان یک بسیجی باید تلاش کنیم اعمالمان برای رضایت خداوند تبارک و تعالی باشد و اگر اینگونه نباشد پرونده ی ما در روز محاسبه نمره ی قبولی نخواهد گرفت.
آقای دکتر طالبی افزود: تا حدی که بنده متوجه شدم لازمه ی عمل برای رضای خداوند متعال، عمق بخشیدن به تفکرات است. ما در مبانی و اصول دین: توحید، معاد، نبوت، عدل و امامت باید شناخت و معرفت عمیق پیدا کنیم. درک این مبانی، زیرساخت شخصیت انسان است و فعالیت و عمل انسان را در همه ی صحنه های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و انقلابی به شدت تحت تاثیر قرار می دهد و انسان را از افراط و تفریط حفظ می کند. دلبستگی های یک بسیجی با یک غیربسیجی متفاوت است. یک بسیجی در وهله ی اول دلبسته ی خالق هستی، پیامبران الهی و ائمه معصومین(س) است و در بین انسان هایی که امروز در روی کره ی زمین زندگی می کنند بسیجیان می توانند دلبسته ی تنها یک جایگاه باشند و آن "ولایت فقیه" است که ریشه در اعتقادات و مسلمانی ما دارد و تحقق عینی این جایگاه رفیع در نیم قرن اخیر حضرت امام (رض) و مقام معظم رهبری هستند. دلبستگی و احیانا شیدایی نسبت به سایر افراد و خصوصا افراد سیاسی، انسان را از مسیر عدالت خارج می کند. همچنانکه ما نمی توانیم در اصول دین تقلید کنیم و باید برای دفاع از حقانیت این اصول مطالعه، تحقیق و تفکر کنیم، در مورد مسائل اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اداره جامعه هم تقلید جایگاهی ندارد و یک بسیجی وظیفه دارد تهدیدها، فرصت ها و چالش ها را بخوبی بشناسد تا بتواند در اداره ی جامعه هم مسیر درست را انتخاب کند و هم در صورت امکان، مسیر درست را به دیگران نشان بدهد و تلاش بکند تا شرایطی را فراهم بیاورد که اداره ی جامعه در دست انسان های صالح باشد. البته انتخاب مدیران جامعه همیشه موضوعی نسبی است، چون انسان ها جایزالخطا هستند ولی در انتخاب باید دقت کرد که خطا و انحراف کمتری از ارزش های دینی و انقلابی داشته باشد. همچنانکه مقام معظم رهبری بارها تاکید کردند امروز تهاجم فرهنگی یکی از مهم ترین عرصه هایی است که بسیجیان باید در آن حضور داشته باشند و بسیجیان باید در حمایت از گفتمان عدالت خواهی و خدمت بی منت و مقابله با اسراف و تبذیر و روحیه تجمل گرایی و رانت خواری پیشتاز باشند.
مقام معظم رهبری در جای دیگری می فرمایند فرهنگ بسیجی، فرهنگ معنویت است، فرهنگ شجاعت است، فرهنگ غیرت و استقلال و آزادگی است. فرهنگ اسیر خواسته های حقیر نشدن است.
وی در ادامه گفت: جایگاه بسیج و بسیجی آنچنان والاست که هم حضرت امام (ره) فرمودند کاش من یک بسیجی بودم و هم مقام معظم رهبری می فرمایند من هم افتخار می کنم که یک بسیجی باشم و به عنوان یک بسیجی هر جا که انقلاب به وجود من نیاز داشته باشد حاضرم خدمت کنم. پس به این ترتیب تکلیف ما کاملا روشن است و امیدواریم همه ی ما عامل به این سخنان و فرمایشات ارزشمند باشیم.
رئیس دانشکده کشاورزی اظهار داشت: وظیفه ی خودم می دانم که از بسیجی گرامی جناب آقای مهندس سعدی به عنوان مسئول بسیج دانشجویی دانشکده کشاورزی در طی حدود دو سال گذشته ، صمیمانه قدردانی و تشکر کنم. ایشان با توجه به بودجه و امکانات موجود فعالیت های بسیار ارزشمندی را در مناسبت های مذهبی و انقلابی و برگزاری اردوهای زیارتی، سیاحتی و تفریحی، مذهبی و علمی ساماندهی کردند و کاملا با معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشکده و نمایندگی ولی فقیه در دانشکده هماهنگ بودند و این هماهنگی باعث شد فعالیت های این مجموعه ها هم افزایش داشته باشد و امیدوارم در هرجایی که توفیق خدمتگذاری به کشور و انقلاب را پیدا کردند، انشاا... موفق باشند.
همچنین برای آقای مهندس یاری که از امروز مسئولیت خطیر بسیج دانشجویی را در دانشکده کشاورزی به عهده می گیرند آرزوی توفیقات روزافزون دارم و امیدوارم که راه گذشته را با قدرت ادامه بدهند و به بعضی از موضوعاتی که کمتر به آن ها پرداخته شده مثل کرسی های آزاداندیشی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است و برگزاری نشست های علمی در خصوص موضوعات مهمی مثل تغییر اقلیم، خشکسالی و مدیریت منابع آب و محیط زیست و نظایر آن، بیش از گذشته بپردازند و از برگزاری مراسم و مناسبت هایی که مرتبط با فعالیت بسیج است مثل برگزاری هفته ی دفاع مقدس، شاهد نوآوری و جذب بیشتر مخاطب باشیم و انشاا... هماهنگی لازم را با معاونت دانشجویی و فرهنگی و نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشکده به بهترین وجه داشته باشند.
پس از سخنان رئیس دانشکده، آقای دکتر مجیدآقاعلیخانی، معاون دانشجویی و فرهنگی، ضمن تشکر از تلاش های صادقانه آقای مهندس سعدی در طول دوران مسئولیت بسیج دانشجویی دانشکده کشاورزی برای وی آرزوی موفقیت بیشتر نموده و انتخاب آقای مهندس عباس یاری را به این مسئولیت تبریک گفت.
ایشان در ادامه با اشاره به فرازهایی از سخنان مقام معظم رهبری ( مدظله العالی) در تعریف بسیج که فرموده اند: " هر کس در دل برای سرنوشت خود، سرنوشت این ملت و آینده ی ایران اسلامی ارزش قائل است.... آن کسی که از تسلط قدرت های بیگانه بیزار است،آن کسی که برایش آینده ی این کشور، این ملت و آینده ی دنیای اسلام یک هدف بزرگ محسوب می شود.... آن کس که این احساسات را درک می کند و حاضر است در این راه قدمی بردارد، او یک بسیجی است." ، حضور دانشجویان را در تشکل بسیج دانشجویی، بسیار با ارزش خواند.
آقای دکترآقاعلیخانی حضور و واکنش های به موقع بسیج در عرصه های مختلف سیاسی، فرهنگی، علمی و اقتصادی کشور را لازم دانست و توصیه کرد برای تاثیرگذاری بیشتر و در عین حال حفظ و ارتقاء جایگاه مقدس بسیج تلاش شود و همواره عکس العمل ها چه به صورت شفاهی و چه به صورت کتبی، در عین آگاهی کامل با شجاعت،فصاحت و رعایت انصاف و ادب اخلاق اسلامی باشد.
پس از صحبت های مسئولین دانشکده کشاورزی، به ترتیب آقایان مهندس میثم هادی پور، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس، مهندس سجاد سعدی، مسئول سابق بسیج دانشجویی دانشکده کشاورزی و عباس یاری، مسئول جدید بسیج دانشجویی دانشکده کشاورزی، طی سخنانی به بیان دیدگاه ها و راهکارهای خود در رابطه با تقویت همه جانبه ی بسیج دانشجویی دانشکده پرداختند و درخواست هایی را نیز در این رابطه، ارائه دادند.
گفتنی است این جلسه با اهدای لوح یادبود و هدیه ای به مسئولین اسبق و جدید بسیج دانشجویی دانشکده کشاورزی خاتمه یافت.

24 شهریور 1395 / تعداد نمایش : 917