متن کامل خبر


 
برگزاری جشن تلاقی آب و آیینه (سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س)) در دانشکده کشاورزی

خلاصه خبر: به گزارش روابط عمومی دانشکده، در روز شنبه 13/6/1395 همزمان با اول ماه ذی الحجه و روز ازدواج به منظور بزرگداشت سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) مراسم جشنی با عنوان تلاقی آب و آیینه به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشکده کشاورزی در سالن اجتماعات شهید خلوتی این دانشکده برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشکده، در روز شنبه 13/6/1395 همزمان با اول ماه ذی الحجه و روز ازدواج به منظور بزرگداشت سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) مراسم جشنی با عنوان تلاقی آب و آیینه به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشکده کشاورزی در سالن اجتماعات شهید خلوتی این دانشکده برگزار شد.
در این مراسم، پس از قرائت آیاتی از کلام ا... مجید و پخش سرود افتخارآمیز ملی جمهوری اسلامی ایران، ابتدا آقای دکتر مجیدآقاعلیخانی، معاون دانشجویی و فرهنگی دانشکده، در مورد اهمیت ویژه ی این روز و این جشن بزرگ سخنانی را ایراد فرمود و سپس خواننده ی آوازهای سنتی – ایرانی مدعو، آقای مهدی خطیب، با اجرای قطعاتی شاد از موسیقی سنتی ایران، شور و شعف مراسم جشن را دوچندان کرد. سپس سخنران مدعو از شهرمقدس قم، حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا سلیمانی طی بیاناتی مبسوط، با اشاره به اهمیت موضوع ازدواج در دین مبین اسلام، بااستناد به آیات قرآن و روایات معصومین (س) نکاتی را پیرامون انتخاب درست یک همسر مناسب و شیوه ی صحیح همسرداری در زندگی زناشویی یادآور شد و خصوصیات مثبت یک همسر خوب را برشمرد.
شایان ذکر است در پایان این مراسم، هیئت رئیسه ی دانشکده با اهدای سبدگل و هدیه ای به دو تن از اعضای هیئت علمی دانشکده کشاورزی، به مناسبت جشن ازدواجشان، که با تشویق شدید حضار همراه بود، برای آنها از خداوند متعال سعادتمندی و خوشبختی مسئلت کردند.
گفتنی است که پس از این مراسم و اقامه ی نماز جماعت، کلیه اساتید، کارمندان، کارکنان و کارگران دانشکده کشاورزی، در محل سالن های غذاخوری دانشکده، به صرف نهار، مهمان سفره ی ولیمه ی جشن ازدواج این زوج دانشگاهی بودند.

15 شهریور 1395 / تعداد نمایش : 749