متن کامل خبر


 
کسب مقام اول و مدال طلای مسابقات بین‌المللی فناوری، نوآوری و اختراعات Itex توسط عضو هیأت علمی دانشکده کشاورزی

خلاصه خبر:

به گزارش روابط عمومی دانشکده ، آقای دکتر غلامحسن نجفی عضو هیئت علمی گروه مکانیک بیوسیستم دانشکده کشاورزی با ارائه اختراعی تحت عنوان:
“ Novel Combustion of N-Heptane Fueled in Homogenous Charge comperession Ignition Engine”
ضمن کسب مدال طلا، موفق به دریافت رتبه ی اول در بیست و هفتمین دوره ی مسابقات بین المللی itex ( 2016 ) شد.
گفتنی است این مسابقات با عنوان :
“International
Invention,Innovation&Technology Exhibition”
بصورت سالیانه در یکی از کشورهای دنیا برگزار می گردد و این دوره از مسابقات به میزبانی کشور مالزی برگزار شد. در این مسابقات، هرساله بیش از هزار طرح برتر از دانشگاه های مختلف جهان در زمینه های نوآوری و اختراع برای ارزیابی ارسال می گردد که پس از داوری، به سه طرح برتر مدال اهدا می گردد.
حائز اهمیت است که پس از بیست و هفت سال از برگزاری این مسابقات، برای اولین بار تیمی از کشور عزیزمان ایران موفق به کسب این رتبه شده است. لازم به ذکر است که این کاردر قالب یک تیم تحقیقاتی بصورت مشترک بین عضو هئیت علمی دانشکده کشاورزی دانشگاه تربیت مدرس از ایران و همکاران وی از دانشگاه UMP کشور مالزی انجام شده است.
گفتنی است آقای دکتر غلامحسن نجفی، عضو هیئت علمی گروه مکانیک بیوسیستم دانشکده کشاورزی دانشگاه تربیت مدرس، در تاریخ 12 نوامبر 2015 به استناد داده های منتشر شده در تامسون رویترز(ISI) و پایگاه طلایه داران علمESI)) در زمره ی یک درصد دانشمندان برترجهان قرار گرفته است. وی هم اکنون معاون پژوهشی دانشکده کشاورزی است.
روابط عمومی دانشکده کشاورزی ضمن تبریک این موفقیت ارزشمند ملی به جامعه ی علمی جمهوری اسلامی ایران و بویژه دانشگاهیان تربیت مدرس، از درگاه خداوند متعال برای ایشان آرزوی سلامتی و توفیق روزافزون در جهت خدمت به ایران اسلامی را دارد.
 

1 خرداد 1395 / تعداد نمایش : 1685