متن کامل خبر


 
برگزاری جشن چندمنظوره در دانشکده کشاورزی

خلاصه خبر: در روز چهارشنبه مورخ 8/2/1395 مراسم جشنی به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشکده به منظور گرامیداشت میلاد باسعادت حضرت علی علیه السلام و روز پدر، روز استاد، روز جهانی کار و کارگر و نیز نزدیک شدن به مبعث پیام آور صلح و دوستی حضرت محمدمصطفی (ص) برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشکده در روز چهارشنبه مورخ 8/2/1395 مراسم جشنی به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشکده به منظور گرامیداشت میلاد باسعادت حضرت علی علیه السلام و روز پدر، روز استاد، روز جهانی کار و کارگر و نیز نزدیک شدن به مبعث پیام آور صلح و دوستی حضرت محمدمصطفی (ص) برگزار گردید.

در این مراسم پس از قرائت آیاتی از کلام ا... مجید و پخش سرود افتخارآمیز جمهوری اسلامی ایران، ابتدا آقای دکتر علی اصغر طالبی ضمن سلام وتبریک گفت: ایام ماه رجب را که مصادف با رخدادهای مسرت بخشی است خدمت شما تبریک و تهنیت عرض می کنم و امیدوارم دل های شما به برکت این ایام لبریز از شادی و سرور باشد.

روز دوم اردیبهشت یا 13 رجب مقارن بود با میلاد مولا علی علیه السلام و روز پدر، که بنده این میلاد فرخنده را خدمت همه ی پدران و رهروان صدیق این انسان بی نظیر همیشه تاریخ تبریک و تهنیت عرض می کنم. انسانی که آیینه ی صفات خداوندی است. انسانی که وقتی در مقابل یتیمی قرار می گیرد زانو بر زمین می زند و می گرید، هم او که وقتی در مقابل صفوف دشمنان قرار می گیرد ذره ای تردید بر خود راه نمی دهد. وقتی که انسان سر در گرو معبود ازلی و ابدی نهاد، ترس برای او معنا ندارد.

هم او که فرمود حکومت برای من به قدر کفش پاره پاره و وصله خورده ارزش ندارد مگر اینکه به واسطه حکومت بتوانم حقی را احقاق کنم. او به بشر آموخت که قدرت اگر برای رضای خدا و خدمت باشد، نعمت است ولی اگر برای پایمال کردن حقوق دیگران و ارضای هوس های نفسانی باشد نقمت است، یعنی رنج و مصیبت و بدبختی است.

امیدوارم همه ی ما به قدر استطاعت و توانمان از روش و منش و سیره ی مولا علی علیه السلام الگو بگیریم و آن ها را در زندگی روزمره بکار ببندیم. امروز جامعه ی ما بیش از هر زمانی به شجاعت، سخاوت، صداقت، مردانگی و جوانمردی در همه ی صحنه های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی و اقتصادی و روابط و تعاملات انسانی نیاز دارد.

آقای دکتر طالبی در ادامه گفت: مناسبت های مهم دیگری در پیش رو داریم: روز معلم و روز جهانی کار و کارگر. روز دوازدهم اردیبهشت ماه مصادف با این دو رخداد بزرگ است.

پیشاپیش روز کارگر را خدمت کارگران شریف دانشکده تبریک و تهنیت عرض می کنم و قدردان زحمات و خدمات ارزشمند این عزیزان هستیم. شادابی محیط دانشکده که از وسعت زیادی هم برخوردار است و بسیاری از فعالیت های علمی دانشجویان در مزرعه مدیون تلاش این قشر زحمت کش و شریف است. بنابراین کارگران از ارکان اصلی دانشکده محسوب می شوند و در موفقیت های دانشکده شریک هستند.

مقام معظم رهبری در خصوص کار و کارگر می فرمایند: من به کارگران سفارش می کنم در هر بخش و در هر جایی که مشغول هستند کار را عبادت بدانند. این کاری که شما برای توسعه و پیشرفت کشور می کنید یک عبادت قطعی است. حضرت امام ( ره) نیز در این مورد فرموده اند: چرخ عظیم جوامع بشری با دست توانای کارگران در چرخش است. ایشان در جای دیگری نیز می فرمایند: حیات یک ملت مدیون کار و کارگر است.

کار جوهره انسان و بیکاری عامل فساد در جامعه است. به کارگران دانشکده خداقوت و دست مریزاد می گویم و برای آن ها سعادت و سلامت آرزو می کنم.

رئیس دانشکده کشاورزی گفت: مناسبت دیگر روز معلم است که مصادف با شهادت معلم شهید مرتضی مطهری است و پیشاپیش این روز را خدمت اساتید ارجمند دانشکده تبریک عرض می کنم. بارها شنیده ایم که معلمی شغل انبیاست و پیامبر عظیم الشان اسلام فرمود " انما بعثت معلما" من معلم برانگیخته شدم و لذا معلم واقعی علاوه بر اینکه انتقال دهنده علم و دانش است بلکه الگویی بسیار با نفوذ است و اخلاق معلم بیش از سخن و کلام او بر شاگردان اثر خواهد گذاشت. رابطه معلم و شاگرد یک رابطه ی معنوی است و بر همین اساس مولا علی علیه السلام فرمود هرکس کلمه ای به من بیاموزد مرا بنده خود ساخته است و یا در جای دیگر می فرمایند به احترام پدر و معلمت از جای برخیز هرچند فرمانروا باشی.

آقای دکتر طالبی اظهار داشت: خوشبختانه یکی از بزرگ ترین نقاط قوت ما در دانشکده کشاورزی بهره مند بودن از معلمین دلسوز، متعهد و متخصص است که سکان هدایت دانشکده به سمت قله های پیشرفت در دست این عزیزان است و امیدواریم در سال جاری که سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری شده است ضمن توجه لازم به آموزش و پژوهش پویا و تولید علم در راستای برنامه های راهبردی دانشگاه به مباحث کارآفرینی، اشتغال زایی، تجاری سازی علم و موثر بودن بر اقتصاد کشور اهتمام لازم داشته باشند.

حقیقتا ظرفیت های بخش کشاورزی در کشور ما بسیار گسترده و متنوع است و ما باید از این ظرفیت ها برای توسعه ی اقتصادی کشور استفاده کنیم و راه حل ارائه نماییم و اساتید دانشکده کشاورزی در خصوص موضوعاتی مثل بیکاری فارغ التحصیلان رشته های کشاورزی مسئولیت دارند و با وجود نهادهای دیگری مثل وزارت جهادکشاورزی، این مسئولیت از دوش ما ساقط  نخواهد شد. امروز دنیا با علم اداره می شود و علم در کشور ما باید بتواند در زندگی مردم و اقتصاد کشور موثر باشد.

وی در پایان سخنانش از خداوند متعال برای مجموعه ی دانشکده  کشاورزی سربلندی و موفقیت و توفیق خدمتگذاری به میهن اسلامی را مسئلت کرد.

سپس آقایان حجت الاسلام والمسلمین دلنواز، مسئول دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشکده و دکتر مجید آقاعلیخانی، معاون دانشجویی و فرهنگی دانشکده نیز طی سخنانی بصورت جداگانه این ایام را گرامی داشتند.

اجرای سرودهای انقلابی توسط گروه سرود کارکنان دانشکده، آوازخوانی زنده ایرانی، شعرخوانی و پذیرایی از بخش های دیگر این جشن بود.

گفتنی است در این مراسم سه نفر از اعضای هیئت علمی دانشکده ( آقایان دکتر قبادیان، برزگر و نجفی) که در فهرست یک درصد دانشمندان برتر جهان قرار گرفته بودند مورد تقدیر قرار گرفتند، همچنین به مناسبت گرامیداشت روز جهانی کارو کارگر، به تعداد ده نفر از کارگران تلاشگر و نمونه ی دانشکده جوایزی اهدا و با لوح تقدیری از زحمات ایشان قدردانی شد.

این مراسم که ساعت 30/10 صبح شروع شده بود قبل از اذان ظهر خاتمه یافت.

12 اردیبهشت 1395 / تعداد نمایش : 1224