متن کامل خبر


 
برگزاری مراسم دید و بازدید نوروزی دانشگاهیان در دانشکده کشاورزی

خلاصه خبر: در روز شنبه14/1/1395مراسم دید و بازدید نوروزی دانشگاهیان دانشکده کشاورزی برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی دانشکده ، در روز شنبه14/1/1395مراسم دید و بازدید نوروزی دانشگاهیان دانشکده کشاورزی برگزارشد.

در این مراسم ابتدا جناب آقای دکتر مجید آقاعلیخانی –معاون دانشجویی و فرهنگی دانشکده – ضمن تبریک فرارسیدن سال نو  و آرزوی سلامتی ، سعادت ، بهروزی و موفقیت برای همکاران ،سخنانی را در زمینه اعیاد اسلامی و ایرانی بیان کردند .

سپس جناب آقای دکتر علی اصغر طالبی، رئیس دانشکده کشاورزی، ضمن عرض تبریک سال جدید اظهار داشتند : با استعانت از خداوند متعال سال جدید را شروع می کنیم و از اینکه اولین روز کاری در سال 1395 را در هوای دل انگیز بهاری و در جمع چهره های پرنشاط و مصمم شما عزیزان آغاز می کنیم، بسیار خوشحالیم. برخود لازم می دانم ابتدا از تلاش های صادقانه و زحمات خالصانه ی همه ی شما در سالی که گذشت صمیمانه تشکر و قدردانی کنم و امیدوارم عملکرد شما در سال گذشته رضایت خداوند متعال را جلب کرده باشد. نتیجه ی کلی عملکرد خانواده ی دانشکده کشاورزی اعم از اساتید، دانشجویان و کارمندان به قدری درخشان بود که باعث شد دانشکده کشاورزی دانشگاه تربیت مدرس در بین دانشکده های کشاورزی کشور جایگاه دوم را در تولید علم به خود اختصاص بدهد و دستیابی به چنین جایگاهی بدون تلاش هماهنگ همه ی اجزای دانشکده امکانپذیر نبود.

کارمندان شریف دانشکده به عنوان بسترساز فعالیت های آموزشی، پژوهشی، دانشجویی، فرهنگی و اداری نقش بسیار مهمی در تعیین موقعیت و جایگاه دانشکده دارند و خوشبختانه در دانشکده کشاورزی ارتباط بسیار خوب و صمیمی بین کارمندان با دانشجویان و اساتید برقرار است و این یکی از رموز موفقیت دانشکده کشاورزی است.

بار اصلی فعالیت های پژوهشی بر دوش دانشجویان عزیز است که با امید به آینده، تلاش و پشتکار بسیار خوبی که از خود نشان دادند ایمان داریم که آینده ی روشنی برای کشور ترسیم خواهند کرد. بخش عمده ظرفیت های بخش کشاورزی تاکنون تحقق پیدا نکرده است و وظیفه اساتید است که دانشجویان را بیش از گذشته با زمینه های کاربردی علوم کشاورزی آشنا کنند و اعتقاد داریم بخش کشاورزی می تواند به حل مشکل بیکاری و اشتغال در کشور کمک های ارزنده ای نماید.

اساتید دانشکده کشاورزی در سالی که گذشت از جایگاه برجسته ای در دانشگاه، کشور و حتی جهان برخوردار بودند. نام تعدادی از اساتید دانشکده کشاورزی جزو یک درصد دانشمندان برتر جهان قرارگرفت. همچنین تعداد قابل توجهی از اساتید دانشکده کشاورزی به مرتبه دانشیاری و استادی ارتقا پیدا کردند که در مقایسه با گذشته از شتاب بسیار خوبی برخوردار بود و امیدواریم این روند همچنان ادامه داشته باشد.

امیدواریم در سال 1395 ارتباط دانشکده با بخش های اجرایی توسعه پیدا کند و نیازهای جامعه و کشور را بیش از گذشته مورد توجه قرار بدهیم. در راستای همین سیاست در سال جاری دو همایش ملی برای اولین بار در دانشکده کشاورزی برگزار خواهد شد. همایش کشاورزی و کارآفرینی در شهریورماه سال جاری برگزار خواهد شد و امیدواریم با همکاری و مشارکت کلیه همکاران و سازمان ها و نهادهای مرتبط با موضوع همایش، قدم مثبتی را در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی برداریم. در اواخر سال همایش مدیریت فضای سبزشهری را برگزار خواهیم کرد که با توجه به موضوع کم آبی و تغییر اقلیم از اهمیت ویژه ای برخوردار است و اکثر گروه های آموزشی می توانند توانمندی های خود را در این زمینه نشان بدهند. در اوایل سال 1396 همایش بین المللی علوم باغبانی در دانشگاه تربیت مدرس برگزار خواهد شد که به ارتقای جایگاه دانشکده کمک خواهد کرد. برای همه ی همکاران محترمی که در برگزاری این همایش ها تلاش می کنند آرزوی توفیق داریم.

آقای دکتر طالبی در ادامه افزود: امیدوارم در سال جدید فعالیت های دانش بنیان توسعه پیدا کند و شرایط برای جهش به سمت تاثیرگذاری دانشکده در مسایل اقتصادی فراهم بشود و با همکاری و مشارکت کلیه همکاران قدم هایی را به سمت دانشگاه نسل سوم یا دانشگاه کارآفرین برداریم. ضمن اینکه همواره باید به تولید علم و حرکت در مرزهای دانش توجه لازم را داشته باشیم.

رئیس دانشکده کشاورزی افزود: سال جدید از طرف مقام معظم رهبری سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری شده است و امیدواریم با اتحاد، همدلی و همزبانی در جهت تحقق این شعار حرکت کنیم. همچنین امیدواریم اگر کدورتی بین بعضی از همکاران وجود داشته با شروع سال جدید قلم سفیدی برروی آن ها بکشیم و آن ها را از صفحه ی ذهن خودمان پاک کنیم. امیدوارم اگر از دستمان برمی آید دست دیگران را بگیریم و از پیشرفت دیگران خوشحال شویم. ویژگی های بداخلاقی نظیر کینه و حسادت را از وجودمان پاک کنیم. این ویژگی های ناصواب اگر در وجود انسان ریشه بدوانند جای ارزش های اخلاقی، ایمان و محبت را در قلب انسان پر خواهند کرد و در این صورت، انسان نه تنها باعث آزار دیگران می شود بلکه خود را هم بیش از دیگران آزار خواهد داد.

آقای دکتر علی اصغر طالبی، در پایان سخنانشان بار دیگر اظهار امیدواری کردند که سال جدید برای همه ی همکاران و خانواده ی محترمشان، سالی پرخیر و برکت همراه با سلامتی و تندرستی باشد و برای همه ی خدمتگزاران میهن عزیز اسلامی آرزوی توفیق الهی کردند.

گفتنی است پس از صحبت های آقای دکتر علی اصغر طالبی، رئیس دانشکده کشاورزی، حجت الاسلام والمسلمین دلنواز، نماینده ی محترم دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشکده کشاورزی نیز با تبریک سال نو و عید سعید نوروز، برای خانواده ی دانشگاهی دانشکده کشاورزی از خداوند منان، سلامت و موفقیت روزافزون مسئلت کردند.

دیدار نوروزی سال 1395 مجموعه ی دانشکده کشاورزی همراه با پذیرایی حدود ساعت 30/10 پایان یافت .

15 فروردین 1395 / تعداد نمایش : 1155