متن کامل خبر


 
برگزاری جشن سی و هفتمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در دانشکده کشاورزی

خلاصه خبر: در روز سه شنبه مورخ 20/11/1394 مراسم جشنی به مناسبت سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در دانشکده کشاورزی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشکده کشاورزی، در روز سه شنبه مورخ 20/11/1394 مراسم جشنی به مناسبت سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در دانشکده کشاورزی برگزار شد.

 این مراسم با تلاوت آیاتی از کلام ا... مجید آغاز شد و سپس آقای دکتر علی اصغر طالبی، رئیس دانشکده کشاورزی، ضمن عرض تبریک ایام ا... دهه ی فجر گفت: این ایام یاد آور همدلی و همزبانی و اتحاد ملت ایران است که به بزرگترین پیروزی ملت ایران منجر شد.

ایام ا... دهه ی مبارک فجرکه از روز 12 بهمن و با ورود حضرت امام (ره) آغاز شد و تا روز 22 بهمن که به پیروزی انقلاب انجامید ایامی سراسر شور و حماسه و اتحاد و همدلی و مبارزه با رژیم شاهنشاهی در سراسرکشور بود.این ایام فرصت مغتنمی برای بازخوانی انقلاب و دستاوردهای آن در حوزه های گوناگون است و هرچه از زمان پیروزی انقلاب فاصله می گیریم اهمیت پرداختن به دستاوردهای انقلاب بیشتر می شود.

آقای دکتر طالبی افزود: امروز 37سال از پیروزی انقلاب در سال 1357 گذشته است و قطعا با یک نگاه واقع بینانه خواهیم دید که انقلاب اسلامی دستاوردهای بسیار زیادی داشته است. اولین دستاورد بزرگ انقلاب سرنگونی نظام استبدادی شاهنشاهی بود.در نظام پادشاهی که نمونه هایی از آن را در عربستان و اردن همچنان وجود دارد مردم هیچ نقشی در اداره ی امور کشور ندارند و وجود یک چنین نظامی مایه ی سرافکندگی و شرمساری هر ملتی است.

دستاورد بزرگ دیگر انقلاب اسلامی ارتقای مشارکت سیاسی و آگاهی های مردم است. بطور متوسط در هرسال یک انتخابات بزرگ برای انتخاب خبرگان، ریاست جمهوری، نمایندگان مجلس، شوراهای اسلامی و نظایر آن برگزار شده است و این روند همچنان ادامه دارد و برای حفظ دستاوردهای انقلاب همواره باید هوشیارانه و آگاهانه در انتخابات و تعیین سرنوشت کشور مشارکت کرد و هرگونه غفلت در این زمینه نتایج زیانباری را برای کشور به همراه خواهد داشت.

از دیگر دستاوردهای انقلاب کسب استقلال است. علت بدبختی بسیاری از جوامع اسلامی و مردم مسلمان جهان وابستگی حکومت های آن ها به استکبار است. کشور ایران تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی مستعمره ی قدرت های جهانی و بویژه آمریکا بود و در هیچ موردی به خود متکی نبودیم و ملت ایران با انقلاب شکوهمند اسلامی قید و بندهای بندگی، استعمار و وابستگی را پاره کرد. استقلال جنبه های مختلفی مثل استقلال سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و فکری و نظایر آن را شامل می شودکه همواره باید برای حفظ آن ها تلاش و مراقبت کرد.

آقای دکتر طالبی افزود: دفاع قهرمانانه ملت ایران در جنگ تحمیلی قدرت های جهانی علیه انقلاب نوپای اسلامی ایران از دیگر دست آوردهای عظیم انقلاب اسلامی است.جنگ تحمیلی اولین جنگ در تاریخ این کشور بود که توسط رژیم بعث عراق به نمایندگی از قدرت جهانی بر این کشور تحمیل شد ولی متجاوز و پشتیبانان آن به هیچ یک از اهداف خود دست پیدا نکردند و امروز هیچ اثری از رژیم متجاوز بعث عراق نیست ولی کشور جمهوری اسلامی استوار و بالنده و سرافراز در مسیر اقتدار و شکوفایی پیش می رود و ملت ایران در این جنگ بخوبی فهمید که باید روی پای خود ایستاد و فقط به توانایی های خود و خدای خود اعتماد کرد.

پیشرفت ها و دستاوردهای علمی و فناوری ایران در 37 سال گذشته واقعا حیرت انگیز است و سرعت پیشرفت و تولید علم در ایران چندین برابر سرعت تولید علم در جهان است و این پیشرفت ها در علوم مختلف مثل پزشکی، فناوری هسته ای ، دانش و فناوری فضایی، نانوتکنولوژی، بیوتکنولوژی و سایر علوم روز دنیاست.

البته ده ها دستاورد و نقطه ی قوت دیگر را هم می توان برای کشور و انقلاب نام برد اما باید توجه داشته باشیم که ما در مسیر پیشرفت و تکامل هستیم و تارسیدن به اهداف انقلاب فاصله داریم. قطعا نقاط ضعفی هم در کشور وجود دارد که باید آنها را شناخت و درصدد رفع آنها برآمد. برنامه ریزی های اقتصادی کشور هیچ وقت در خور و شایسته ی ملت ایران نبوده است. مادی گرایی، اشرافیگری، کسب مال نامشروع، فساد اقتصادی، مصرف زدگی از نقاط ضعفی است که در بخش هایی از جامعه ما وجود دارد. در زمینه های اخلاقی و تزکیه نفسانی پیشرفت چندانی پیدا نکردیم، در عدالت اجتماعی هنوز با اهداف انقلاب فاصله های زیادی داریم و نقاط ضعف دیگری هم وجود دارد که ضمن اینکه باید آن ها را شناخت، از سیاه نمایی باید پرهیز کرد.

رئیس دانشکده کشاورزی در پایان سخنانش گفت: همواره نگاه ما باید به سمت آرمان ها و اهداف والای انقلاب اسلامی باشد تا بتوان نقاط ضعف را برطرف کرد و برای رفع نقاط ضعف، وظیفه ی همه ی ما است که تلاش خودمان را مضاعف نماییم تا با عمل به وظایفی که بر دوش همه ی ماست به پیشرفت ایران اسلامی و اعتلای انقلاب کمک کنیم .

پس از سخنان آقای دکتر طالبی، رئیس دانشکده کشاورزی ، حجت الاسلام والمسلمین دلنواز مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشکده کشاورزی و آقای دکتر آقاعلیخانی، معاون دانشجویی و فرهنگی دانشکده، طی سخنانی ضمن تبریک این ایام بر ضرورت تداوم راه شهدای انقلاب اسلامی تاکید کردند.

اجرای سرودهای انقلابی توسط گروه سرود کارکنان دانشکده، اجرای موسیقی و آواز سنتی ایرانی توسط گروه موسیقی دانشکده، مسابقه، پخش کلیپ انقلابی و پذیرایی از دیگر برنامه های این جشن بود.

شایان ذکر است در این مراسم از اعضای تیم دوازده نفره ی دومیدانی مشترک کارکنان و دانشجویان دانشکده که در ایام ا... دهه ی مبارک فجر فاصله ی دانشکده ی کشاورزی تا مرقد مطهربنیانگذار فقید انقلاب اسلامی ( حدود 35 کیلومتر) را دویده بودند با اهدای جوایزی تقدیر شد. همچنین به برندگان مسابقه ی فرهنگی حدیث، از سوی معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشکده کشاورزی جوایزی اهدا شد.

26 بهمن 1394 / تعداد نمایش : 1291