متن کامل خبر


 
پیام 13 آبان و تسخیر لانه جاسوسی؛ غیرقابل اعتماد بودن آمریکاست

خلاصه خبر: امام راحل (ره) با نگاه تیزبین خود به خوبی پیش‌بینی می‌کردند که اگر لانه جاسوسی به دست فرزندان این ملت و جوانان غیور تسخیر نمی‌شد بعد از مدت اندکی از انقلاب چیزی نمی‌ماند.

حجت‌الاسلام والمسلمین فلاح‌رفیع مسئول نهاد رهبری دانشگاه طی سخنانی در جمع دانشگاهیان ضمن گرامیداشت روز 13 آبان سالگرد تسخیر لانه جاسوسی و روز دانش‌آموز گفتند: یکی از حوادث تاریخ‌ساز این روز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا بود، که امام راحل (رضوان‌الله تعالی علیه) آن را انقلاب دوم نامیدند. این‌هم از درس‌های مهم تاریخ است. اگر زمان امام علی (علیه‌السلام) و جنگ‌های حضرت را بررسی می‌کنیم یک بخش مهم برای این است که بدانیم هم‌اکنون نیز ما به گونه ای در بطن همان جریانات بسر می‌بریم هرچند شکل ظاهری فرق کرده باشد، لیکن محتوا همان است.

دکتر فلاح‌رفیع در ادامه افزودند: هر چقدر که زمان می‌گذرد درستی کار آن روز که به دست دانشجویان خط امام انجام گرفت، بیشتر معلوم می شود. امام راحل (ره) با نگاه تیزبین خود به خوبی پیش‌بینی می‌کردند که اگر لانه جاسوسی به دست فرزندان این ملت و جوانان غیور تسخیر نمی‌شد بعد از مدت اندکی از انقلاب چیزی نمی‌ماند. از همین رو بود که ایشان تسخیر لانه جاسوسی را انقلاب دوم نامیدند.

فلاح‌رفیع در ادامه گفتند: بسیاری از کسانی که تا دیروز در گوشه و کنار تسخیر لانه جاسوسی را اشتباه قلمداد می‌کردند امروزه به اشتباه خود پی برده‌اند و فهمیده‌اند که این موضوع نیز همچون بسیاری موارد دیگر درست بوده است. البته این به معنای این نیست که در هیچ موردی اشتباه نبوده است، اینکه خیلی طبیعی است که در این بین اشتباهاتی هم رخ داده باشد، همیشه اشتباه بوده و خواهد بود، اما مهم خط کلی است که اشتباه نبود و با رهبری داعیانه حضرت امام(ره) و بعد از ایشان نیز الحمدلله والمنه با رهبری‌های حکیمانه رهبر انقلاب همان مسیر استکبار ستیزی ادامه یافت که اگر ادامه نمی یافت، امروز نه از قدرت و اقتدار ایرانی خبری بود و نه از عزت و سربلندی این کشور.

مسئول نهاد رهبری دانشگاه در ادامه خاطرنشان نمودند: امروز با جریانات برجام بر دنیا معلوم شد که آمریکا قابل اعتماد نیست. همانطور که قبلا هم قابل اعتماد نبود. آن روز با تشخیص امام به اصطلاح سفارت آمریکا که در واقع جاسوس خانه بود، از ادامه کار آن جلوگیری شد، امروز هم بسیاری از فعالیت‌های به اصطلاح دیپلماتیک آمریکا در کشورهای دیگر چیزی جز جاسوسی نیست. آمریکای امروز از آمریکای 40 سال قبل بدتر است، همان طور که آمریکای 40 سال قبل از 40 سال قبل‌ترش بدتر بوده چرا که سیاست‌های استعماری همان است که بوده و علاوه بر این بسیار پیچیده تر هم شده است.

حجت‌الاسلام فلاح‌رفیع در بخش دیگری از سخنان خود گفتند: 13 آبان و تسخیر لانه جاسوسی در اوائل انقلاب یک پیام مهم داشت و آن پیام همین بود که امروز دنیا فهمیده است، یعنی غیرقابل اعتمادبودن آمریکا. البته به تعبیر مقام معظم رهبری منظور ما از آمریکا سردمداران و هیأت حاکمه آمریکاست نه مردم آمریکا و شعار «مرگ بر آمریکا» ملت ایران هم مقابله با سیاست‌های استعماری و فریبکارانه‌ی آمریکاست. آمریکایی که به اقرار خود آنها امروز در دنیا تروریسم بین المللی را به وجود آورده و علناً در سطح جهانی تقویت می کند.

ایشان افزودند: نکته مهم دیگر این است که امروز دشمنی آمریکا با جمهوری اسلامی بسیار خصمانه تر از اول انقلاب است؛ چرا که اگر اول انقلاب با اصل حرکت و اهداف انقلاب مخالف بود امروز علاوه بر آن با مشاهده موفقیت‌ها و پیشرفت‌های گوناگون جمهوری اسلامی در صحنه‌های مختلف بویژه در سطح منطقه ای این مخالفت‌ها و دشمنی‌ها صدچندان شده است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین فلاح‌رفیع در ادامه به تفسیر نهج البلاغه و شرح خطبه قاصعه پرداختند و در زمینه جنگ صفین با تطبیق جریانات روز نکاتی را بیان داشتند.

کانال نهاد رهبری دانشگاه

کانال دکتر فلاح رفیع

10 آبان 1396 / تعداد نمایش : 538