متن کامل خبر


 
ویژه برنامه‌های ‌ دهه اول محرم در مسجد قدس دانشگاه تربیت مدرس در حال برگزاری است.

خلاصه خبر: ویژه برنامه‌های ‌ دهه اول محرم شامل خواندن زیارت عاشورا،سخنرانی، مداحی و... در مسجد قدس دانشگاه تربیت‌مدرس در حال برگزاری است.

مراسم سخنرانی و نوحه سرایی هر روز بعد نماز ظهر و عصر برگزار می شود که روز گذشته حجت‌الاسلام‌والمسلمین حائری زاده به ذکر مباحثی در خصوص عزاداری‌های محرم پرداختند.

شایان ذکر است که هر شب نیز بعد از نماز مغرب و عشاء مراسم عزاداری در مسجد دانشگاه برگزار می‌گردد، که برنامه آن بدین قرار است که حاضرین پس از اقامه نماز، به خواندن زیارت عاشورا و عرض ادب به ساحت مقدس حضرت سیدالشهداء اباعبدالله(علیه السلام) می‌پردازند. سپس مجلس با سخنرانی در زمینه حماسه عاشورا و ابعاد آن ادامه می‌یابد. پس از سخنرانی ، مراسم عزاداری اباعبدالله(علیه السلام) و یاران باوفای آن حضرت با نوای مداح اهل بیت کربلایی حسین عرب سرخی برگزار می‌شود. شایان ذکر است سخنران سه شب اول این مراسم‌ها حجت‌الاسلام والمسلمین درانی بودند که به مبحث معرفت شناسی شهدای کربلا پرداختند.

گفتنی است در پایان مراسمات که با استقبال دانشگاهیان اعم از استادان، دانشجویان و کارکنان همراه بوده، عزاداران میهمان سفره احسان حسینی می‌باشند.

2 مهر 1396 / تعداد نمایش : 740