متن کامل خبر


 
مراسم گرامیداشت 13 آبان در مسجد قدس دانشگاه برگزار شد

خلاصه خبر: در آستانه سالگرد یوم‌الله 13 آبان و تسخیر لانه جاسوسی، مراسم گرامیداشتی در مسجد قدس دانشگاه برگزار گردید.

در آستانه سالگرد یوم‌الله 13 آبان و تسخیر لانه جاسوسی، مراسم گرامیداشتی در مسجد قدس دانشگاه برگزار گردید. شرکت‌کنندگان در این مراسم که از اقشار مختلف دانشگاهی اعم از اساتید، دانشجویان و کارکنان بودند پس از اقامه نماز و سردادن شعارهای انقلابی میزبان دکتر عبدالحسین روح‌الامینی عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و نیز از دانشجویان پیرو خط امام بودند.

دکتر روح‌الامینی که خود در تسخیر لانه جاسوسی نقش فعال داشت ضمن مرور حوادث تاریخی آن دوران به تبیین درستی اقدام دانشجویان خط امام پرداخت و حرکت ایشان را در چارچوب عقلانیت و دفاع از منافع ملی مورد بررسی قرار داد. ایشان ضمن اشاره به حمایت امام خمینی(ره) از حرکت دانشجویان در تسخیر لانه جاسوسی که آن را انقلاب دوم و انقلابی بزرگتر نامید، به بیان دلایل و انگیزه‌های دانشجویان پیرو خط امام پرداخته و افزودند: بیش از 200 دانشجو در این اقدام تاریخی نقش داشتند که ده‌ها تن از ایشان بعدها در برهه‌های مختلف به شهادت رسیدند و اکثریت قریب به اتفاق کسانی که اکنون در قید حیات می‌باشند همچنان بر سر آرمانهایشان هستند و اینکه تعداد بسیار قلیلی که به دو سه درصد هم نمی‌رسند بیایند و از سر خستگی یا تغییر عقیده ابراز پشیمانی کنند خللی بر درستی آن حرکت وارد نمی کند.

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران در ادامه ضمن برشمردن برخی وقایع تاریخی اوایل انقلاب و سال 58 از جمله فعالیت‌های تجزیه‌طلبانه در کردستان، خوزستان، بلوچستان و ترکمن‌صحرا خطر احتمال وقوع کودتا در آن ایام را بسیار جدی ارزیابی نموده و بیان داشتند: آمریکا در دوران طاغوت از آنچنان موقعیتی در کشور ما برخوردار بود که بعد از انقلاب برای بازیابی موقعیت گذشته خود دست به اقدامات بسیاری زده است به طوری که لشگرکشی به عراق و افغانستان و ایجاد گروه‌های تروریستی نظیر داعش و.... را می‌توان اقداماتی مذبوحانه در همین راستا دانست. اکنون در سفارت‌خانه‌های آمریکا در آنکارا، بغداد، دوبی و اسلام‌آباد ده‌ها هزار کارمند مشغول کار هستند که عمدتا به کارهایی غیر از کار کنسولی اشتغال دارند و این به علت تلاش ایالات متحده جهت پرکردن خلایی می‌باشد که پس از سقوط حکومت طاغوت و تسخیر لانه جاسوسی در ایران روی داد. از همین رو احتمال انجام هرگونه توطئه‌ای در آن دوران وجود داشت بی‌جهت نبود که امام خمینی(ره) خطاب به دانشجویان پیرو خط امام فرمودند که خوب جایی را گرفته‌اید.

ایشان افزودند حتی در آن زمان گروه‌هایی مثل سازمان منافقین و به اصطلاح مجاهدین آن روز و نیز چریک‌های فدایی خلق و....دیگران همه، حرکت دانشجویان را تایید کردند و در دفاع از آن بیانیه صادر کردند، که عین آن بیانیه‌ها در جراید آن روزها موجود است.

ایشان در ادامه گفتند: انقلابی که با این همه تلاش‌ها و فداکاریها، رنج و مصائب و صدها هزار خون شهیدان به اینجا رسید، چرا باید به راحتی آن را زیر سوال ببریم. تسخیر لانه جاسوسی آمریکا که به تعبیر امام راحل انقلاب دوم بود آنچنان تاثیر شگرف و عمیقی بر منطقه گذارده است که همه‌روزه شاهد گسترش گفتمان مقاومت و پایداری در مقابل استکبار جهانی و در رأس آن آمریکا هستیم که پایمردی‌های حزب‌الله و نیروهای مقاومت در مقابله با نیروهای تکفیری از آن جمله می‌باشد.

امروزه گفتمان غالب در جهان بویژه در منطقه خاورمیانه گفتمان انقلاب اسلامی و امام و رهبری است. ایشان اضافه کردند: مشکلات اقتصادی و غیره که گریبانگیر ماست مخصوص کشور ما نیست، اما امنیتی که ما داریم در کمتر کشوری آن را مشاهده می‌کنیم. چرا با این همه پیامدهای افتخارآمیز ما باید در مذاکره با آمریکا موضعی انفعالی بگیریم، امروز دست بالاتر از آن انقلاب اسلامی و گفتمان آن است که باید آن را حفظ کرد.

12 آبان 1395 / تعداد نمایش : 748