متن کامل خبر


 
مراسم شب های قدر در مسجد دانشگاه تربیت مدرس

خلاصه خبر: مراسم لیالی قدر و احیای شب های نوزدهم،بیست و یکم و بیست و سوم ماه مبارک رمضان در مسجد قدس دانشگاه برگزار گردید.

مراسم لیالی قدر و احیای شب های نوزدهم،بیست و یکم و بیست و سوم ماه مبارک رمضان در مسجد قدس دانشگاه برگزار گردید. این مراسم هر شب با تلاوت قرآن کریم در ساعت 10:30 آغاز و سپس دعای جوشن کبیر توسط قاری بین المللی حاج امین پویا قرائت می شد.
سپس مناجات و مرثیه خوانی توسط حاج علی عشرتی با خواندن مناجات حضرت امیرالمومنین علیه السلام در مسجد کوفه و نیز بخش هایی از دعای ابوحمزه ثمالی، حال و هوای دیگری در برنامه ها ایجاد می نمود.
سخنران این شب ها حجت الاسلام والمسلمین دکتر علی فلاح رفیع بود. ایشان با طرح سوالاتی در زمینه چرائی مقدرات عالم و آدم، نسبت شب قدر با ارزش و جایگاه انسان، مقدرات و قرآن، نقش انسان کامل در شب قدر به تفصیل راجع به این موضوعات سخن گفتند. وی همچنین راجع به مباحثی چون تقدیر و سرنوشت با همه جزئیات، معنای نزول قرآن و هدف از آن، لزوم توجه عملی به قرآن در سبک زندگی مسلمین به ایراد سخن پرداختند. پایان بخش برنامه ها نیز مراسم قرآن به سرگرفتن بود که توسط حجت الاسلام دکتر علی فلاح رفیع انجام می شد.

15 تیر 1395 / تعداد نمایش : 817