متن کامل خبر


 
حجت الاسلام والمسلمین دکتر فلاح رفیع: مرحوم سبزواری فرزدق دوران ما بود.

خلاصه خبر: طی مراسمی که از سوی دکتر اسماعیل ساعی‌ور عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس و داماد مرحوم حمید سبزواری در مسجد این دانشگاه برگزار گردید، از آن شاعر نامدار معاصر تجلیل به عمل آمد.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر فلاح رفیع: مرحوم سبزواری فرزدق دوران ما بود.
طی مراسمی که از سوی دکتر اسماعیل ساعی‌ور عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس و داماد مرحوم حمید سبزواری در مسجد این دانشگاه برگزار گردید، از آن شاعر نامدار معاصر تجلیل به عمل آمد.
در این مراسم دکتر علی فلاح رفیع مسئول نهاد رهبری دانشگاه تربیت مدرس طی سخنرانی ضمن تسلیت درگذشت مرحوم سبزواری به خانواده ایشان ، جامعه ادبی و ملت بزرگ ایران، گفتند: مرحوم حمید سبزواری از آن دسته شاعران و هنرمندانی بودند که شعر را به آئین و باور راستین خود گره زدند.
ایشان در ادامه افزودند: پاره ای هرچند اندک یافت می شوند کسانی که برای خود مایه مباهات می دانند که نه از انقلاب بگویند و نه از ارزش ها؛ در وصف هر چیزی بگویند و بسرایند، اما وقتی به شهید و شهادت رسیدند ساکت باشند، اینان این را برای خود آزادگی می انگارند. در حالی که اینگونه نیست، شاعر واقعی از نظر شیعه کسی است که دنبال رو کمیت اسدی ها و فرزدق ها باشد ،که امام معصوم علیه السلام حاضر می شود حتی لباس تن خویش را به عنوان خلعت به وی ببخشد؛چه افتخاری از این بالاتر. اگر معتقدیم راه امام و شهیدان راه حق است، اگر معتقدیم راه انقلاب حق است، شاعری که از امام(ره) و شهیدان و انقلاب می‌گوید به نظر من ارزش او را نباید از ارزش یک شهید کمتر دانست. مگر نفرمودند : «مداد العلما افضل من دماء الشهداء» یک مصداق این حدیث شاعرانی هستند که از سر علم و آگاهی و تعهد شعر می سرایند. البته در این مسیر قلم زدن و شعر سرودن توفیقی است که نصیب هرکسی نمی شود. مرحوم استاد حمید سبزواری با اشعار انقلابی خود از قبل انقلاب تا بدو ورود امام(ره) و تا پایان عمر امام و بعد از آن دوران در مسیری که انتخاب کرد ثابت قدم ماند. به همین خاطر تا نام و یاد شهیدان زنده است نام و یاد سبزواری هم زنده است.
حجت الاسلام والمسلمین فلاح رفیع در ادامه گفتند: اگر خلاصه بخواهیم در وصف مرحوم حمید سبزواری چیزی بیان کنیم باید بگوییم ایشان فرزدق دوران ما بودند.همانگونه که شاعران نامور شیعه از حریم ولایت و ارز ش های شیعی با تمام وجود دفاع کردند مرحوم سبزواری هم اینگونه بودند.

9 تیر 1395 / تعداد نمایش : 683