متن کامل خبر


 
صهیونیسم مسیحی اندیشه پایان تاریخ جهانی را در غرب مدیریت می کند

خلاصه خبر: مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تربیت مدرس در حاشیه بازدید از دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی به ایراد سخنرانی در کارگاه « غرب معاصر و آخرالزمانی در مقایسه با دیدگاه شیعه» پرداختند.

حجت الاسلام والمسلین دکتر علی فلاح رفیع مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تربیت مدرس در حاشیه بازدید از دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی به ایراد سخنرانی در کارگاه « غرب معاصر و آخرالزمانی در مقایسه با دیدگاه شیعه» پرداختند. ایشان در ابتدای این نشست که با شرکت اعضای هیئت علمی دانشکده همراه بود به تقسیم بندی ادوار تاریخی در اروپا پرداخته و از آن میان «غرب معاصر» را مورد بررسی قرار دادند.
در ادامه استاد فلسفه دانشگاه تربیت مدرس به بحث در باب توجه فطری بشر به مقوله آینده اندیشی پرداخته و مباحث مرتبط با پایان جهان را از منظر جهان بینی های مختلف تبیین نمودند. سپس به وجود منجی موعود در عهدین اشاره نموده و تفاوت های امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) را از دیدگاه شیعه و سنی بیان داشتند. ایشان در جمع بندی از مباحث مطرح شده سه نکته را مورد توجه قرار دادند؛ نخست اینکه اعتقاد به منجی پایان تاریخ در همه ادیان دیده می شود، دوم اینکه شبکه های تبلیغی سازمان یافته ای هستند که نوع خاصی از دیدگاه را در مورد پایان بشر تاریخی ترویج می دهند که منطبق با منافع استعماری غرب است و نهایتا اینکه استادان و دانشجویان در هر رشته ای می توانند نقش به سزایی در ترویج مباحث مهدویت ایفا نمایند.
مسئول نهاد رهبری دانشگاه تربیت مدرس بعد از اقامه نماز ظهر وعصر نیز در جمع دانشگاهیان دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و سالروز میلاد منجی عالم بشریت حضرت صاحب الزمان عجل الله تعالی فرجه به ذکر فضایل و برکات ماه شعبان پرداختند.
زیارت مقبره شهدا و ادای احترام به ایشان و بازدید از خوابگاه تازه تاسیس و نیز نمازخانه بازسازی شده در خوابگاه الغدیر از دیگر برنامه های مسافرت دکتر علی فلاح رفیع به دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی بود.

8 خرداد 1395 / تعداد نمایش : 694