متن کامل خبر


 
بدرقه معتکفین

خلاصه خبر: روز پایانی ایام البیض که با صرف سحری و قرائت قرآن آغاز شد مملو از برنامه های متنوع بود؛ پیش از ظهر دلدادگان اهل بیت، زیارت آل یاسین خواندند و سپس به اقامه نماز پرداختند.

عقل گوید شش جهت حد است و بیرون راه نیست عشق گوید هست و رفته ام من بارها
روز پایانی ایام البیض که با صرف سحری و قرائت قرآن آغاز شد مملو از برنامه های متنوع بود؛ پیش از ظهر دلدادگان اهل بیت، زیارت آل یاسین خواندند و سپس به اقامه نماز پرداختند.
بعد از نماز هم معتکفین میزبان حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای محمدیان رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها بودند. ایشان در فرازی از صحبت های خود ضمن اشاره به تقارن اعتکاف با فصل بهار گفتند که تاثیر اعتکاف هم باید مثل تاثیر فصل بهار باشد،پیامبر اسلام (ص) می فرمایند: در عمر انسان نسیم های بیداری هراز چندگاهی می وزد و انسان باید خود را در مسیر این نسیم ها قرار دهد. در ادامه ایشان به استقبال اقشار مردم به ویژه دانشگاهیان از مراسم اعتکاف پرداخته و اذعان داشتند که اکنون در کشور قریب به 700 هزار نفر معتکف شده اند و این درحالی است که پیشتر تعداد معتکفین بسیار کمتر از این تعداد بود. در پایان ایشان خطاب به معتکفین گفتند که دیگران را دعا کنید تا دعای خودتان مورد قبول واقع شود، بخشنده باشید تا خدا هم شما را بدون دلیل ببخشد.
تلاوت سوره های وارده در اعمال ام داوود توسط قاریان مدعو، برنامه دیگر معتکفین بود و سپس معتکفین هم صدا با حجت الاسلام والمسلمین پورموسوی به خواندن دعای ام داود مشغول شدند تا در لحظات پایانی اعتکاف، دل را جلایی دوباره ببخشند و با جان و دل معبود خویش را بخوانند.
پس از اقامه نماز و صرف افطاری هم مسئولان نهاد رهبری دانشگاه تربیت مدرس و دست اندرکاران برگزاری مراسم، معتکفینی را که سه روز دست از هر آنچه غیر اوست شسته و به راز و نیاز با دوست نشسته بودند، بدرقه نمودند.

26 اردیبهشت 1395 / تعداد نمایش : 685