متن کامل خبر


 
کارگاه ازدواج آسان برگزار شد

خلاصه خبر: کارگاه آموزشی ازداوج آسان در تاریخ 4 دی ماه برگزارشد.

به گزارش معاونت فرهنگی و اجتماعی کارگاه آموزشی ازدواج آسان با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین شهاب مرادی و با استقبال پرشور دانشجویان در سالن شهید مطهری برگزار شد.

ایشان در ابتدای جلسه یادآوری نمود  که این برنامه یک کلاس رسمی دانشگاهی است که فقط نمره در آن مطرح نیست ولی دارای یک معلم جدی است. در ادامه به توضیح درباره این مطلب به عنوان مقدمه پرداخت که بطور کلی انسان‌ها در همه جای دنیا بسیار سخت تغییر را می‌پذیرند و به‌راحتی زیر بار تغییر نمی‌روند و در کشور ما نیز این نگرش باید اصلاح شود تا جامعه اصلاح شود. حجت الاسلام مرادی با بیان معنای ازدواج آسان به این نکته مهم پرداخت که ازدواج آسان الزاما به معنای ازدواج ارزان نیست.

ازدواج آسان ازدواجی است که در آن طرفین با کنار گذاشتن تکلفات و موانع بی‌جا مسیر ازدواج را برخود هموار می‌کنند. وی با تذکر نسبت به این که سختگیری معنادار و اعتماد بیجا نکردن به طرف مقابل هنگام خواستگاری و پرسیدن سوالات شفاف و صریح و تحقیق کامل درباره صحت و سقم پاسخ‌ها، انجام مناسب این اقدام را مقدمه ازدواج آسان و موفق دانست.

ایشان با یادآوری این نکته که ازدواج آسان به معنای راحت‌گیری و کوتاه آمدن نسبت به پذیرش بی‌چون و چرای شخصیت حقیقی و حقوقی واقعی افراد نیست به خوش بین نبودن نسبت به گفته‌های طرف مقابل تا حصول اطلاع کافی و واقعی از وی تاکید کرد. بعد از سخنرانی دانشجویان به بیان سوالات خود درباره ازدواج پرداختند. پس از مراسم نظر سنجی مکتوب درباره کیفیت سخنرانی انجام شد که اکثر شرکت کنندگان به کیفیت سخنرانی نمره بسیار خوب دادند و درخواست تداوم جلسات را داشتند.

5 دی 1397 / تعداد نمایش : 88