access deny [213]

متن کامل خبر


 
کارگاه دوره مقدمانی نشریات دانشجویی برگزار شد

خلاصه خبر: به گزارش معاونت فرهنگی و اجتماعی دوره مقدماتی نشریات دانشجویی در روزهای چهارشنبه 6 آبان و پنجشنبه 7 آبان 1394در دانشگاه تربیت مدرس با حضور مدیران مسئول و سردبیران نشریات دانشجویی و علاقه مندان به این حوزه در سالن اجتماعات مدیریت فرهنگی برگزار شد.

به گزارش معاونت فرهنگی و اجتماعی دوره مقدماتی نشریات دانشجویی در روزهای چهارشنبه 6 آبان و پنجشنبه 7 آبان 1394در دانشگاه تربیت مدرس با حضور مدیران مسئول و سردبیران نشریات دانشجویی و علاقه مندان به این حوزه در سالن اجتماعات مدیریت فرهنگی برگزار شد.

کارگاه دوره مقدماتی نشریات دانشجویی

مدرس کارگاه روز چهارشنبه ، آقای کورش عنبری بود که مبحث گرافیک، صفحه آرایی و ویراستاری را تدریس کرد و دانشجویان را با مباحث مقدماتی در طراحی نشریه آشنا ساخت. کارگاه صبح پنجشنبه به بحث خبر و مصاحبه اختصاص داشت.
آقای تقی دژاکام ، مدیر کل ارتباطات مجازی خبرگزاری فارس مدرس این کارگاه نخست به تعریف خبر، ارزش های خبری، عناصر و ارکان خبر،سبک های خبر نویسی، نکات مهم در تنظیم خبر، تیتر و اجزاء تیتر، ویژگی‌های تیتر، لید و متن به طور مبسوط پرداخت و در ادامه مباحثی را درباره مصاحبه، انتخاب سوژه مصاحبه، پرورش سوژه و تحقیق در مورد آن، انتخاب مصاحبه شونده، تحقیق درباره مصاحبه شونده، طرح سوالات مصاحبه، انتخاب مصاحبه گر و سبک نگارش مصاحبه ارائه داد. درکارگاه عصر روز پنجشنبه مبحث گزارش و مقاله نویسی در نشریات دانشجویی تدریس شد.
مدرس این کارگاه آقای احمد کارخانه، کارشناس رسمی دادگستری در حوزه خبر و روزنامه‌نگاری ضمن تعریف گزارش به کاربرد گزارش، انواع گزارش و لید نویسی در گزارش پرداخت. در ادامه نیز بحث مقاله نویسی، تعریف مقاله، انواع مقاله‌های مطبوعاتی، ساختار مقالات مختلف، مراحل تنظیم مقاله تبیین و توضیح داده شد.
در خاتمه نیز ملاک‌های داوری رتبه‌بندی نشریات در جشنواره‌های مختلف دانشگاهی، منطقه‌ای و ملی به مدیران مسئول و سردبیران نشریات دانشجویی ارائه شد.

12 آبان 1394 / تعداد نمایش : 2616